Suomessa on paljon vapaita asuntoja tarjolla ja ehdotukseni onkin, että otetaan meille vastaan vain Ukrainalaisia sotaleskiä, että kaikille poikamiehillekin olisi tarjolla kiva parisuhde.
Lisää maahanmuuttajia Suomeen pian !
Anonyymi-ap
9142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näinhän on oikeistohallitukset tehneet jo 20 vuotta .
Ettekö naista muuten saa kuin sotaa pakenevia pakolaisia ? Huh huh.
Samaa voisi kysyä muslimimiehiä tänne haalivista vassarinaisilta.
No reuhkapäähän niitä himoitsee Suomeen.
Jos on peräkammarin pojalla tarpeeksi fyffeä, tulee naisia rajojen yli ja ali varmasti tuhansittain, mutta onko rahaa tarpeeksi ? Yleensä enemmän haaveita ja unelmia kuin konkreettista rahaa ja omaisuutta.
Kukapa itsensä tällännyt missukka tahtoo "kultamekoksi" ensin tyrkylle , sitten hyödyttömänä loisijana kiertoon ja vielä markkinoiden armoille.
suomessa oli tulossa ysäri laman asuntojen hintojen lasku ja se päätettiin välttää ottamalla maa täyteen maahanmuuttajia
Tuo voi olla todenperää, koska vasemmistot voitti vaalit. Tämä jo todistaa sen: Helsingissä on kosolti tyhjiä kaupungin asuntoja jopa kokonaisia kerostaloja. Noon on uutisoitu pitkin viime vuotta.
Lisäksi on pilvin pimein tarjolla yksityisiä edullisia vuokra-asuntoja, joiden vuokrat ovat kaupungin asuntoja halvempia.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011727601.html
Näitä asioiya pohtii myös Helsingin pormestariehdokas:
https://www.suomenuutiset.fi/rydman-helsingista-tehtava-jalleen-turvallinen-on-luovuttava-politiikasta-joka-karkottaa-paakaupungista-hyvat-veronmaksajat-ja-tayttaa-sen-vakivaltaisilla-jengeilla-ja-islamistisaarnaajil/
..Ukrainasta tulevat pakenevat todellista sotaa , tuhoa ja hävitystä ... nämä "paremman väriset " taas pyrkivät vain ja ainoastaan KELAn hoiviin , ilmaiselle ololle ja elolle loisimaan ...