Ei ole vielä osannut perustella miksi tanskan diktatoorinsen hirmuhallinnon pitäisi hallita kaukaista grönlantia.
Ja tehdä siellä Mengelen tapaisia ihmiskokeita.
Ja tehdä siellä Mengelen tapaisia ihmiskokeita.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jaa että tämmöinen trollaus nyt putinisti trumpistilla meneillään.
Punikille tiedoksi. Tanska on entinen siirtomaa valtio, jolla oli siirtomaita mm. Neitsytsaarilla. Grönlannista tuli Tanskan siirtomaa v. 1775. Tanskan maakunta Grönlannista tuli v. 1950 luvulla.
Miksi toisalta Grönlannin 56000 asukkaan tulisi saada sosialisoida lähes mantereen kokoisen Grönlannin luonnonrikkaudet? Siinä todella voisi sanoa että on ollut eurojackpot syntyä inuiitiksi.
Miksi SaastaJenkkien sallitaan hallita edelleenkin väkivalloin valloitetun Pohjois-Ameriikan alueidensa hallitsemista, tehden ihmiskokeita alkuperäisasukkailla!!!
Itseasiassa 1979 Tanska myönsi Grönlannille autonomian ja 2009 astui voimaan laaja itsehallinto 75% kannatuksella,,,
SaastaJenkkien alaisuudessa jenkeissä ei yhdelläkään alkuperäisheimolla ole yhtä laajoja valtaoikeuksia maahansas kuin Grönlantilaisilla alueeseensa!!!