Katsokaan kuinka hienosti se kokkasi Halukkaiden koaliitiossa niin että otettiin velkaa Kiinalta ja ostettiin Usa:lta aseita Ukrainalle.
Kyllä Trump ja Xi nauraa hekottaa kun Bisnekset luistaa..... hehhe hhhheh heeheeeee
Putinkin nauraa kun Eu sotii itsensä vararikkoon ja velka vankeuteen ! hehh heheee
vaikka kalliiksi se Venäjällekin tulee mutta sen öljy riittää pidempään kuin Eu maiden luotto luokitus....
Köyhät kontalaan konkurssi oelvat Eu maat on helppo saalis Venäjälle...vieläkö Eu maat alkaa sotimaan keskenään kuka kenellekin velkaa on kun rahat loppuu...ja Putin nauraa hekottaa vaan...he hehh hhhehehehhhhh..
Kyllä kaikkia 3 maailman sotilasmahdin johtajaa naurattaa meidän Suomen ja Eu:n Halukkaiden tyhmyys...
Tuppi on Rumpin kokki !
Anonyymi-ap
2
74
Vastaukset
- Anonyymi00001
Seuraavassa elämässä minä alan poliitikoksi ja teen Eu:sta 4. sotilasmahdin maailmaan !
- Anonyymi00002
Seuraavaksi se kokkaa Grönlannnin Usa:lle...
Perustelee että näin meille tyhmille kansalaisille että Nato ei lähde Euroopasta.....
Mutta lähtee se...myöhemmin ..
Näin Tuppi kokkaa Suomen Venäjälle (Trumppi on sanonut jo että se valtaa koko läntisen pallonpuoliskon...eikä sekaannu Euroopan asioihin...)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134613Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1643170Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479