Minua häiritsee se että synti hyväksytään Suomen laissa.
milloin Suomen laki poistaa homoliitot?
Anonyymi-ap
24241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Milloin helluntalaiset kaappihomot tulevat rohkeasti esiin kaapista.
no onneksi kristityt ei onnistu sitä poistamaan. järki hiljalleen on voittanut ja suurin osa suomalaisista ei usko kristinuskon jumalaan
seurauksena on/lienee Venäjän sota Suomea kohtaan , se ei ole järjenvoittoa. voit lukea , jos osaat, mitä seuraa Jumalasta luopuneelle kansalle. Suomi ei sodasta selviää ja jumalaton laki poistetaan Suomen laista ennemmin tai myöhemmin.
Haluan todeta tässä etten jumalattoman Suomen puolesta sotimaan ala ja tiedän muslimeistakin sen mitä he tekevät/pyrkivät tekemään, kunhan tilaisuus tulee Putinin ensin pehmitettyä Suomen. En ole kyllä Putinin puolellakaan. Jumalattomia koiria kumpikin kansa enemmistöiltään.
"Haluan todeta tässä etten jumalattoman Suomen puolesta sotimaan ala"
Jos sota joskus alkaisi, niin kaltaisesi epäisänmaalliset maanpetturit ammutaan ensimmäisenä.
Eipä ammuta, ja jos yritetään niin ammutaan takaisin tai mennään Anon perässä Venäjälle, mutta jumalattoman homoSuomen takia ei kannata sotia.
Sinä pidät sitä syntinä mutta on ihmisiä jotka ovat eri mieltä.
toiset ovat väärässä ja toiset oikeassa. Jumala on aina oikeassa. Tiedätkö sen minkä Jumala tietää?
sinä olet aina tosinaan väärässä, sillä et ole mikään älyn jättiläinen vaan aika yksinkertainen tapaus?
ArtoTTT
Kertoo siitä että lopunajan tapahtumat lähestyvät.
Matt. 24:
12Ja kun laittomuus lisääntyy, monien rakkaus kylmenee. 13Mutta joka kestää loppuun asti, pelastuu.
Luuk. 18:
8Minä sanon teille: hän hankkii heille oikeuden viipymättä. Mutta kun Ihmisen Poika tulee, löytääkö hän uskoa maan päältä?»
Homojen ja homomielisten keskuudesta ei löydy. Owuor sen jo todisti.
Homoseksuaalisuuden sanominen synniksi hipoo jo viharikosta. Asiat ovat nyt päälaellaan 70-lukuun verrattuna.
Van kaikkea ne homot sanovat puolustuksekseen. Jumalan sanan eli Raamatun Kirjoitusten vastainen toiminta muka viharikos.
Mitkä ihmeen homoliitot? Suomessa tunnustetaan vain avioliitto.
Kaksi miestä ei voi muodostaa avioliittoa.
Tämä on sinun mielipiteesi.
Jumalan ilmoitus myös.saatanan ilmoitus on tietenkin toisenlainen.
Ne homoliitot ovat sellaisia, jossa kaksi samaa sukupuolta olevaa menee avioliittoon keskenään ja luterilainen pappi vihkii heidät kirkossa, tai raastuvanoikeuden tuomari vihkii heidät avioliittoon maistraatissa.
ei ne homoneuvokset ole Jumalan silmissä siunatuksessa avioliitossa vaan pelkästään ihmismäärityksen mukaan epäpyhässä homoliitossa.
Selef Urge
Suomen laki on " keisarin asia " , johon Jeesuksen mukaan ei pidä puuttua uskonnon varjolla 😇
Miksi? Ei käynyt aloituksesta ilmi.
putinin käskyllä.
Lue Suomen perustuslaki.
Ei olla enää Venäjän vallan alla.
Mutta haluaisimme olla, Ano Turtiaisen mielestä ja jos sillä Venäjän laeilla saisi lailliset lait Suomeen nykyisten rikollisia miellyttävien lakien tilalle niin sitä sietääkin miettiä, mitä puolustettavaa kristityillä on Suomessa.
Venäjänkin lait ovat laittomat, sillä siellä pistetään syyttömiä vankiloihin ja murhaillaan ihmisiä ilman rikosseuraamuksia. Kummallakin siis saatanallisuutta sisältävyyttä lakipykälissään.
Oikein on semmoinen laki, jossa rikollinen saa hyytävän vankeustuomion, joka ei naurata, polkupyörävarkaus 10v ,murha elinkautinen: loppuikä vankilassa. Jokainen rikos alkaisi 10v minimituomiolla. Shariaaissa on käden irtileikkaus rikolliselta. Se on aika lähellä oikeaa tuomiota äkkiseltään arvioitaessa....mutta tuomioissa on se väärintuomitsemisen vaarakin.
Jos varkaalta leikataan käsi irti ja selviääkin ettei hän ollutkaan se epäilty varas niin se on paha asia. Pitäisi olla 100pros varmuus aina siitä että rikollinen on rikollinen. Naiset ja tytöt keksii raiskaustarinoita rahastaakseen miehillä. Kaikki vankilaantuomitut raiskaajat eivät ole oikeasti raiskanneet vaan ovat vankiloissa uskottavasti kerrotun tarinan takia. Uskottava tarina ei ole 100pros tae raiskauksesta.
Jos tehtäisiin koe, jossa näyttelijät esittävät raiskattua teeskentelevää naista ja raiskauksesta epäiltyä syytöntä miestä niin tarinoilla saa naisnäyttelijät miesnäyttelijät tuomituiksi jos tehtäisiin siitä ohjelmasarja tai muu koe kuinka tarinoilla saa syyttömät vankilaan a maksamaan isot rahat tarinankeksijöille.
Laki ei onneksi tunne harhaisten ihmisten synti-käsitettä, jolla yksinkertaisimpia yhä vielä alistetaan.
Ei koskaan. Kansalaisten tasa-arvoinen kohtelu on kirjattu jo perustuslakiin. Jos länsimainen sivistysvaltio ei kiinnosta, niin haeta turvaa naapurista.