Jokainen eduskunnassa tietää eikä kukaan uskalla kertoa miten veitsen terällä kaikki on.
Ja kaikki tietävät että bimbo pissis sen sai aikaseksi. Ja sen tulee myös historia muistamaan.
Persut nousevat siellä sankareiksi.
Kun lapsenlapsen...jne lapsemme lukevat historiaa, kukaan ei halua olla nimeltään Sanna.
Ja kaikki tietävät että bimbo pissis sen sai aikaseksi. Ja sen tulee myös historia muistamaan.
Persut nousevat siellä sankareiksi.
Kun lapsenlapsen...jne lapsemme lukevat historiaa, kukaan ei halua olla nimeltään Sanna.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei Sanna itse tiedä vaan luulee että oli hyvä idea jakaa Suomalaisten verorahat ulkomaille
Sitä ehkä vituttaa kun soteen meni liikaa, sen olisi voinut sössiä pienemmälläkin rahalla ja ulkomaille olisi voinut heittää enemmän.
No orpopurra korjaa ja antaa neljässä vuodessa noin 700 miljoonaa yksityisille terveysjäteulle Kela korvauksia . Kiusa se on pienikin kiusa kun ei anneta Sote alueille 700 miljoonaa euroa .
Ihan hatusta vetelet tuollaista. Eikö joskus voi pysyä faktoissa? Onko se ihan mahdotonta?
Orpon hallitus lopettaa niin Kela korvaukset ovat yhteensä noin 2, 4 miljardia euroa vuodessa . Terveysjätit kiittävät ja minä kiitän kun yksi terveysjättu maksaa minulle hyvin osinkoja !
Ai siis sinua vituttaa se että ihmiset hoidetaan terveiksi ja pidetään määräajoista kiinni? Hassua, kun muistan miten demarit pää punaisena huutaen juuri sitä vaatineet.
Persujen painostuksesta huolimatta Marin laski polttoaineen hintaa vähentämällä sekoitevelvoitetta eikä suostunut mihinkään huipputehomaksuun, kuten persut.
Tietenkin se oli viherpiipittäjien johtamien persujen mielestä "sössimistä".
Sähkön hinta oli silloin1 euro/kWh, kiitos viherpunikkien energiapolitiikan. Siinä oli tehomaksua tarpeeksi. Ja bensa maksoi yli kaksi euroa litralta, jopa jotain2,70 oli jossain.
Persujen suuret valtiomiehet Halme ja Turtiainen muistetaan ja kiitetään . Eka teki itasarin ja toinen meni kotiin Venäjälle .
Argumentointivirhe. Jos haluat puhua heistä, avaa oma ketju.
Varmaan välillä nosti käden suun eteen ja huokaisi kun huomasi että nytpäs meni pieleen, toivottavasti kukaan ei huomannut että pari miljardia taas humpsahti kankkulan kaivoon
Seuraavana päivänä jutulle jo kikateltiin tyttöporukassa.