Kaikki mitä tapahtuu on autoilijoiden kontolla, aina on varaa kiristää vakuutusmaksuja, muita maksuja, verotusta ja sakkojen kautta piiloverottaa ihan kaikki. Polttoaineet ja kaikki verotetaan.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/16504
Tämä takaisi ainakin, että huvikseen lemmikkejä pitävät osallistuisivat samanlailla ilmastotalkoisiinsa, josta autoilijoita jatkuvasti osoitellaan sormella.
Pitääkö autoilijoiden maksaa kaikki veroina
5
155
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
" kiristää vakuutusmaksuja"
Vakuutusmaksut eivät liity mitenkään valtion perimiin maksuihin. Kannattaisi miettiä vähän tarkemmin mitä kirjoittaa.- Anonyymi00002
Kyllä se vähän siihen liittyy. Liikennevakuutus on pakollinen, perustuu lakiin ja kukapa sen muukaan on säätänyt kuin eduskunta eli valtio. Lisäksi liikennevakuutus sisältää täyden ALV:n.
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Kyllä se vähän siihen liittyy. Liikennevakuutus on pakollinen, perustuu lakiin ja kukapa sen muukaan on säätänyt kuin eduskunta eli valtio. Lisäksi liikennevakuutus sisältää täyden ALV:n.
Olet pihalla kuin puistotäti.
Toki laki määrää että likennevakuutus pitää olla ja se on erittäin hyvä asia, Niin pitääkin olla. se takaa että kun joku typerys mällää sinun autosi paskaksi niin sen typeryksen vakuutus maksaa sinun autosi korjaamisen.
Sen vakuutuksen kuitenkin voit ottaa mistä tahansa yhtiöstä ja sen vakuutusmaksun suuruuden kanssa valtiolla ei ole mitään tekemistä. - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Olet pihalla kuin puistotäti.
Toki laki määrää että likennevakuutus pitää olla ja se on erittäin hyvä asia, Niin pitääkin olla. se takaa että kun joku typerys mällää sinun autosi paskaksi niin sen typeryksen vakuutus maksaa sinun autosi korjaamisen.
Sen vakuutuksen kuitenkin voit ottaa mistä tahansa yhtiöstä ja sen vakuutusmaksun suuruuden kanssa valtiolla ei ole mitään tekemistä.Ja vastaavasti kun sinä typeryyksissäsi ajat sillä tonnin Corolla kolmion takaa 60.000 mersun kylkeen niin sinun liikennevakuutus maksaa sen mersun korjauksen.
Sinulla ei olisi ikinä rahaa maksaa sitä itse.
Ole kiitollinen että valtio pakottaa sinut ottamaan halvan vakuutuksen joka suojaa sinua omalta tyhmyydeltäsi. - Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ja vastaavasti kun sinä typeryyksissäsi ajat sillä tonnin Corolla kolmion takaa 60.000 mersun kylkeen niin sinun liikennevakuutus maksaa sen mersun korjauksen.
Sinulla ei olisi ikinä rahaa maksaa sitä itse.
Ole kiitollinen että valtio pakottaa sinut ottamaan halvan vakuutuksen joka suojaa sinua omalta tyhmyydeltäsi.Persu tehnyt aloituksen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342057
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601204- 201115
- 41746
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤227678Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa205622- 51475
- 38448
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42432