Lindtmanin SDP suosituin hallituskumppaniksi

Suurten puolueiden keskuudessa, kertoo Mainostelevision kysely.
21169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

On myös komein.

Äänestä
  • Ihastuin hänen hurmaavaan hymyyn.

    Äänestä

Siellå on taas ryypätty koko viikonloppu

Äänestä

Ilman SDP ei ole hallitusta tai eduskuntaa
SDP= suomen tolkun enemmistö
Taas persuja potuttaa ja korkki ja ranne aukeaa.

Äänestä
  • Totta.

    Äänestä

  • Korkki eikä ranne aukea kenenkään takia.

    Äänestä

Vihdoinkin. Lähellä oli jo joulukuussa 2019.

Äänestä

Antti voi valita päältä parhaat.

Äänestä
  • Irvistelijät älkööt vaivautuko.

    Äänestä

Kaikki muut puolueet tietää että demareiden reilulla ja järkevällä politiikalla Suomi kääntyy taas nousuun.

Äänestä
  • Se onkin tarkoin varjeltu salaisuus millä taikatempulla Lindtman kääntää Suomen nousuun.

    Äänestä

  • Kauhistuttava ajatus ääripersuille, jotka juuri kovalla vaivalla on saaneet Suomen selvitystilan partaalle.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Se onkin tarkoin varjeltu salaisuus millä taikatempulla Lindtman kääntää Suomen nousuun.

    Yrityksiä potkitaan persuksille poistamalla yritystuet, jolloin ne joutuvat alkamaan tekemään töitä. Ja vain työnteko synnyttää kasvua.

    Äänestä

  • Annas esimerkki "reilusta ja järkevästä" demaripolitiikasta. Mä en ole tähän ikään nähnytkään sellaista -en keneltäkään.
    Toki "vappusatanen", "kaikille ilmainen terveystarkastus" (tääkin toteutui vain mamuille täysin ilmaisena terveydenhuoltona) ja mikäs se yks jättivale olikaan, ai niin "kaikki pääsee hoitoon kahdessa viikossa"...
    Sinunkin pitää itse kokea, miten valheet toteutuu. Joten äänestä vain demareita, minä en äänestä ketään.

    Äänestä

Ei taatusti suosituin. Mutta mahdollisesti välttämätön.

Äänestä

Sosiaalidemokratia on ainoa toimiva malli koko kansakunnan hyvinvointiin ja menestykseen.

Äänestä

Lausunto: täällä jo yksi väitteensä mukaan kepulainen julisti uuteen hallituspohjaan Kokoomusta, Kepua ja Persuja.

Ehkäpä ne vaalit kannattaa kuitenkin ensin käydä.

Äänestä

🤣🤣🤣
No, eksää nää, miten Napoleon Orpo on jo alkanut nuoleskelemaan demareita ja ketkuja?
Valitettavasti vaihtoehdot tässä maassa on puhdas nolla (0). Ollut jo 50 vuotta. Ei mikään paremmaksi muutu, päinvastoin. Kansaa on kurjistettu ja tapettu oikein olan takaa viimeiset 10 vuotta. Olet kai huomannut?
Homman hoitaminen on alkanut boomereista. Ketä sruraavana? Kehitysvammaiset?
Puhdistus alkoi vuodesta 2019. Eläimillekin on suojelulaki, ihmisille ei.

Äänestä

Lindtman laittaa Suomen viimein kuntoon.

Äänestä
  • Hyvä homma.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suurten puolueiden keskuudessa, kertoo Mainostelevision kysely.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu