Oletko varmasti oikeassa?

Oikeassa oleminen on tappava mielentila!
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Jos ruusut versovat sydämessäsi
muutut itsekin ruusuksi.
Jos satakielet laulavat sielussasi
olet itsekin satakieli.

Jos Jumala on sydämesi valtaistuimella
olet muuttuva Hänen kaltaisekseen.
Nyt olet vain osanen,
mutta kerran olet oleva kaikki".

Sufirunoilija Djamin nelisäkeitä
Axel Fredenholmin teoksesta
Näin olen kuullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PAM PAM! kirjoitti:

Oikeassa oleminen on tappava mielentila!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu