Nuorisoidoli Zpoppan rikostausta paljastui

https://www.is.fi/viihde/art-2000011750862.html

soon viihdettä vaan

Tiikeri ei pääse raidoistaan...
29402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

peukkua bändille

Äänestä

onko kunnioitettu somali?

Äänestä

Laittakaa kotimaahan raiskaamaan omia

Äänestä

Musta mies on musta mies ;-))))

Äänestä

yksittäistapaus jonka perusteella ei ole syytä yleistää

Äänestä
  • Kun yksittäistapauksia sattuu samaan aikaan ja tuhkatiheään, niistä muodostuu melkoinen ongelmamöykky.

    Äänestä

  • Hyvä, Antikainen!

    Äänestä

  • Hyvä, Antikainen!

    Äänestä

Hjuumenedru

Äänestä

dd333

Äänestä

aei kannata kanttaa väkivaltaa ja huumeita

karkoitus edessä

Äänestä

989

Äänestä

666

Äänestä

tr555

Äänestä

polttaa vain takkapuita?

Äänestä

r4r4

Äänestä

missä musta siellä huumeet?

Äänestä

oliko vidoita miten ahmetti on toiminut?

tänne kiitos

Äänestä
  • Tuommoiselle zoppalle sianlihaa suu täyteen ja satama-altaaseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Tuommoiselle zoppalle sianlihaa suu täyteen ja satama-altaaseen.

    Nokipoppa vankilaan vähintään kymmeneksi vuodeksi.

    Äänestä

Tommonen rotta maasta ulos olis esimerkki muille kela idiooteille varmasti 2 passin tyyppi. Hei keikkmyyjä toivottavasti revit sopparin koska todennäköisesti tyypillä ei ole joka keikalla paras vastaanotto. Ja mites ne arvot keikkamyyjä vai onk eri asia.

Äänestä

missä mamu siellä rikos ja huumeet

Äänestä

YleX: Jore ja Zpoppa eivät esiinny Emma-gaalassa

Musiikki|Rap-duon Zpoppa on tuomittu useista rikoksista.
Rasmus Ekström HS
12:16

Rap-duo Jore & Zpoppa ei esiinny Emma-gaalassa maaliskuussa, Yleisradion musiikkikanava YleX kertoo Instagramissa.

Kaksikon oli tarkoitus esiintyä Emma-gaalassa. He ovat myös gaalassa ehdolla vuoden yhtyeen ja vuoden tulokkaan kategorioissa.

Aiemmin tammikuussa uutisoitiin, että veljesduon Zpoppa, eli Cigalo Lubuma, on tuomittu vuosina 2013-2021 kuusi kertaa pahoinpitelystä. Yksi tuomiosta tuli törkeästä pahoinpitelystä. Lubumalla on tuomioita muun muassa kavalluksesta ja törkeästä rahanpesusta.

Kaksikon levy-yhtiö Kaiku Entertainment kommentoi Ylelle, että Zpopan rikokset ovat sovitettu, mutta yhtiö ottaa asian käsittelylle aikaa. Levy-yhtiö myös sanoo, ettei se hyväksy väkivaltaa missään muodossa tai tilanteessa.

Duo ilmoitti viime viikolla jäävänsä keikkatauolle.

Kaiku Entertainment ja Helsingin Sanomat kuuluvat samaan Sanoma-konserniin.

Äänestä

Omaan maahan kuten jaffa

Äänestä

sdp ahdistus leviää

Äänestä

666

Äänestä

missä maahanmuutto siellä ongelma

huumeet taas?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/viihde/art-2000011750862.html

soon viihdettä vaan

Tiikeri ei pääse raidoistaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu