Lopulta sen Himoitsemansa Nobelin Rauhanpalkinnon Golf-klubinsa seinälle. Kyllä siinä on nyt suupielet korvissa.
Isokokoinen Lapsi sai kuitenkin
Anonyymi-ap
14150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei näytä olevan röyhkeydellä mitään rajaa!Olisitko Sinä itse,sinä kehdannut ottaa toiselta toiselle myönnetyn pokaalin itsellesi? Kyllä siinä nyt kelpaa Oranssin poseerata "ansaitsemansa" rauhanpalkinnon edessä. Ei mitään rajaa.
Ei voi olla totta että joku voi olla noin ääliö että luulee saaneensa tämän palkinnon. Tämä jos joku osoittaa että Amerikka on saanut semmoisen johtajan jonka ansaitsee.
Trumppi sai palkinnon sillai leikisti,
oikeasti se pysyy todellisen saajan palkintona,
koska päätös on pysyvä ja peruuttamaton.
Ei keltaukko sitä ymmärrä.
Eikä paljoa muutakaan.
Eiköhän Nobel komitea hae omansa pois. Nobel palkinnon häpäisijä tuo Venezuelan oppositiojohtaja. Vankilaan joutaisi tuokin!
Nobelin palkintoa ei voi luovuttaa edelleen toiselle.
Nobel palkinnon vieminen maanrakoon poljetulta Machadolta kertoo erittäin paljon Amerikan Kuninkaan röyhkeydestä. Kuinka se kehtaa? Ja kyllähän se kehtaa. Ja sitten poseraa naama messingillä. Niinkuin pikkulapsi,joka on vienyt toisen lelun. Että kehtaakin. No, Amerikan Kuninkaalla on nyt varmaan HYVÄ MIELI.
On otettava huomioon seuraava seikka.
Kyseessä on, Trump, erittäin vakavaa narsismia sairastava henkilö.
" narsismi voi olla vakava mielenterveyden tila, joka luokitellaan
narsistiseksi persoonallisuushäiriöksi (NPH), joka on psykiatrinen diagnoosi ja persoonallisuushäiriö. "
Mitä narsistinen persoonallisuushäiriö on?
Persoonallisuushäiriö: Se on pitkäaikainen ja joustamaton tapa ajatella, tuntea ja käyttäytyä, joka poikkeaa merkittävästi odotetusta ja aiheuttaa kärsimystä tai toimintakyvyn heikkenemistä.
Paradoksaalinen itsetunto: Vaikka narsisti vaikuttaa ylimieliseltä, taustalla on usein hauras itsetunto ja kyvyttömyys arvostaa muita,
mikä voi johtaa häpeän tunteisiin ja herkkyyteen kritiikille
.
Käytösmallit: Sisältää usein liioiteltuja suuruuskuvitelmia, oikeutuksen tunnetta, muiden hyväksikäyttöä ja empatian puutetta.
Onko se sairaus vai luonteenpiirre?
Narsismi voi esiintyä spektrinä: lievemmät piirteet kuuluvat persoonallisuuteen, kun taas vakava häiriö on kliininen diagnoosi, joka vaatii hoitoa.
Kliininen ero: Persoonallisuushäiriö eroaa narsistisista piirteistä siten, että se on pysyvämpi, laaja-alaisempi ja aiheuttaa merkittävää haittaa.
Hoito
Hoitoon kuuluu usein psykoterapia, jonka tavoitteena on muuttaa ajattelu- ja käyttäytymismalleja sekä lisätä itsetuntemusta ja empatiaa.
Lyhyesti: Narsismi on persoonallisuushäiriö, joka on kliininen sairaus, kun sen oireet ovat riittävän vakavia ja aiheuttavat toimintakyvyn ongelmia, vaikka se voi ilmetä myös lievempinä piirteinä.
Isokokoinen Lapsi,jolla on jo kaikkea, on otsaa viedä maanrakoon poljetulta Naiselta senkin tunnustuksen, jonka vuoksi Machado on laittanut koko elämänsä peliin, ja nyt tämä 6-vuotiaan lapsen tasolle jäänyt raukka vie senkin Machadolta. Kuinka se kehtaa? Ja kyllähän Oranssi kehtaa. Ei mitään rajaa röyhkeydellä.
Kun tuota Oranssin hommaa katselee, niin ei voi muuta sanoa, kuin että on tainnut tehdessä mennä kusta sekaan, ja paljon.
Samaa mieltä.
Aikakirjoihin ja -kansioihin Nobelin saaneiden joukkoon ei Trump pääse.
Sillä ei ole muuta merkitystä kenelle Nobelin saanut antaa saamansa miljoonan ja kunniakirjan kuin osoitus, ettei Nobelin saaja sittenkään ollut palkinnon saamisen arvoinen eli palkinto meni väärälle henkilölle. Se jää varmasti aikakirjoihin.
Tällaista joskus voi tapahtua, mutta en kyllä muista koskaan aiemmin näin käyneen.
Trump varmaan tarvitsee tuon miljoonan rahanpuutteeseen. 😎
Trumpetin toiminta muistuttaa leikki-ikäisen lapsen hommaa, joka on varastanut naapurin pojan pikkuauton, ja vienyt sen kotiinsa.