Ukraina liittyy EU:hun. Kun Venäjä valtaa sen, niin siitä tulee EU:n jäsen.
Kun Venäjä valtaa Baltian maat ja osan Suomea, niin siitä tulee Naton jäsen.
Venäjästä Naton jäsen
8
101
Vastaukset
- Anonyymi00001
Njoo ...eiköhän tuo persläpi pohjoiskorean jatke vaan kaadu niin kuin edeltäjänsäkin ja muut maat jatkaa elämäänsä niin kuin ennenkin .
Korkeintaan Kiina luovuttaa Karjalan oikealle omistajalleen - Anonyymi00002
Todennäköisimmin venäjä hajoaa omaan mahdottomuuteensa kun öljyn hinta tulee romahtamaan. Silloin Kiina ottaa takaisin venäjän siltä ryöstämät maat kuten myös kaikki muut venäjän naapurimaat.
- Anonyymi00003
Öljyn hinta ei romahda ja vaikka romahti alle 30 dollariin tynnyriltä, niin Venäjä selvisi hyvin.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Öljyn hinta ei romahda ja vaikka romahti alle 30 dollariin tynnyriltä, niin Venäjä selvisi hyvin.
Venäjä selvisi hyvin .... 🤣se persläpi on niin kusessa ...😁👌
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Venäjä selvisi hyvin .... 🤣se persläpi on niin kusessa ...😁👌
Venäjän talous kasvaa, mutta Suomen ei.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Venäjän talous kasvaa, mutta Suomen ei.
Mistä sikiää vielä tässä vaiheessa tiltun toivorikkaus kun venäjän omatkin talouden ammattilaiset ovat jo todenneet tilanteen täysin toivottomaksi ja loppua enään odotellaan joka tulee olemaan bolshoi talouspommi ja se siitä
- Anonyymi00007
nato on venäjän takia perustettu, tämän tuhoisuuden ja tappamisintoisuuden takin
- Anonyymi00008
rusinaa pitääkin kiittää siitä miten nato on luoto ja yhtenäisyys senkuin tiivistyy
- ja nyt euroopa rupee yhteisvoimin aseistautuman
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1127969Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4007133Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804444Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294179Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022598Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332335- 1002299
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202019Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11887Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11870