Tullit Grönlannin takia. Vittu tää maa ja eurooppa kuolee tyhmyyteensä. Pian jengillä ei ole muuta kuin Peukkua ja kuolema.
Suomi aikoo ottaa 25 %
14
129
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kyse on periaatteesta, höhlä
- Anonyymi00002
Vtut sun periaatteistas. Tässä vaivutaan massatyöttömyyteen ja köyhyyteen.
- Anonyymi00013
Anonyymi00002 kirjoitti:
Vtut sun periaatteistas. Tässä vaivutaan massatyöttömyyteen ja köyhyyteen.
Euroopan horo akka Merkkelin unelma toteutuu. Valtaisa voimavara lähi-itää nostamassa taloutta.
- Anonyymi00003
Sun tapaisten trumpetistiputinpatrioottipersujen takia.
- Anonyymi00004
Suomen pitää aina olla nenällään asioissa jotka ovat sitä itseään suurempia. Vain että pikkunilkkipolitikkomme voivat patsastella Brysselin käytävillä kehumassa tykistöämme ja vastuullisuuttamme samalla kun joka kymmenes suomalainen taapertaa sohjossa työttömyyskorvauksella.
Mitä vitun järkeä on tapella idän ja lännen kanssa saamatta muuta hyätyä kun maksajan roolin. Muistakaa talvisota paljonko saimme apua ja mistä. - Anonyymi00005
usahan maksaa ite noi korotukset jotta saavat tavarat sinne
Miksi Trumpille pitäisi antaa periksi? Puolustatko Yhdysvaltojen imperialismia? Onko sinusta oikein että heikompia sorretaan?
Eikö riitä että meillä on naapurissa jo yksi imperialistinen valtio?- Anonyymi00006
Onko kotimaa vaan v;n omiataja?
- Anonyymi00007
Vientin Usaan ei ole paljonkaan muuttunut oli tullit sitä tai tätä. On ameriikkalaisilla rahaa ja mikäli ei ole olkoot ilman laatutuotteita.
- Anonyymi00008
Olisi järkevää, jos pieniä yrityksiä yms. pientä ei tapettaisi tässä maassa ja tässä suuruusajattelun pyörteessä.
- Anonyymi00009
Omavaraisuus kehiin ja pian!
- Anonyymi00010
Jo periaatteen ja oikeuskäsityksen vuoksi ei Suomi voi hyväksyä diktaattorin käskyjä.Nälkä kasvaa syödessä,kohta julmurin listalla on uusi kohde,jos kaikessa annetaan periksi.Jenkkilä on tuhon tiellä,ja vain siksi kun oranssi apina haluaa olla maailman kuningas.
- Anonyymi00011
Miksi pitäisi kumarrella seniiliä ukkoa joka tekee ihan samaa kuin Putin?miksi Trumpin käskyihin pitäisi suostua muttei Putinin?
- Anonyymi00012
Yrittäkää nyt ymmärtää.
Jos maaimassa olisi valssa vahvemman valta niin mitä järkeä on silloin esim. suomen olla itsenäinen, avataan rajat venäjälle ja toivotetaan panssarivaunut tevetulleiksi.
Palataan samaan systeemiin kuin aikoinaan tsingiskanin aikana, vahva sai vallata rauhassa heikommat.
Samoin siirtomaa-aikana, oliko oikein että se joka oli vahvempi sai riistää heikompaa?
Tiedän että monilla on vaikea hahmottaa isossa mittakaavassa asioita joten esimerkki läheltä.
Jos joku ottaa vaikka haulikon käteensä niin saako hän alkaa ryöstellä aseettomia ihan mielensä mukaan?
Mieti omalle kohdalle, joku tulee asuntoosi ja kerto että ottaa haltuunsa asuntosi ja sinä alat hänelle orjaksi, varmaan ihan ok juttu?
Trumppi käyttää usan vahvuutta uhkailukeinona ja toivoo ettei kukaan puolustaisi puolustuskyvytöntä gröölantia, mutta mikä maa on seuraavana, varmaan islanti.
Isalannin jälkeenhän voi napsia vaikka muut pohjoismaat kulkumasta.
Eli ajattelutapa 100% sama kuin putinilla.
Napsitaan pois heikompia maita ja kansoja, eihän heidän oikeuksistaan tarvitse välittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭2008223Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.54323Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa1043811"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1373702Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma892991Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1562646Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522512- 1512190
- 731655
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a661461