Kaksi äärioikeistolaista

Putin ja Trump. Kumpi nationalisti pahempi? Suomessahan tuon kaltaisia edustaa persut.
156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taloudelliselta kannalta ajatellen Trump on huomattavasti pahempi. USA on tärkeä vientimaa monelle, jopa Kiinankin pitää olla varovainen koska on viennistä riippuvaisimpia maita.
USA.lla on myös tukikohtia ympäri maailmaa, tarpeeksi sekopäisen diktaattorin noustessa valtaan noita tukikohtia voivat käyttää isäntämaataan tai sen naapureita vastaan.
Teknologiapuolella USA:lla on iso kaupallinen etumatka, jopa monopoli monilla alueilla mutta ei mitenkään ylitsepääsemätön esim. tietokoneiden käyttöjärjestelmän osalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putin ja Trump. Kumpi nationalisti pahempi? Suomessahan tuon kaltaisia edustaa persut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu