Trump on kuin pikkulapsi eli narsisti

Anonyymi-ap

Trump toteaa kirjeessään ettei tyydy toimimaan Grönlannin suhteen rauhanomaisesti koska ei saanut nobelia. Tällaiset itkupotkuraivarit on narsisteille tyypillisiä. He eivät kestä yhtään kritiikkiä. Narsistilla ei ole itsetuntoa tippaakaan ja narsisti tarvii aina kehuja. Muita hän itse painaa alaspäin sen minkä ehtii. Narsistien henkinen kehitysaste on pikkulapsen tasoa. Tarkalleen ottaen uhmaikäisen tasoa.

17

161

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      klassinen narsisti ja sosiopaatti. pahinta vaarallisuusluokkaa. ja ikää 80, sekin vaikuttaa jo vääjäämättä kognitioon.

      • Anonyymi00006

        Sanoo suomi juntti. anna mun nauraa.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Sanoo suomi juntti. anna mun nauraa.

        Suomeksiko naurat?


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Sanoo suomi juntti. anna mun nauraa.

        No naurahan nyt ihan rauhassa. Pistä sitten se GMC:n rottelo pörisemään ja kiristä etelävaltioiden lippu takalasiin.
        Sitten on meidän vuoro nauraa.


    • Anonyymi00003

      valtaisan grandioottinen persoonallisuus. kaikki on aina, suurinta, parasta, mahtavinta ikinä mitä herra trumpetti tekee. ja muita vastaavasti painetaan maanrakoon jotta eivät varjosta keisarin näkyvyyttä ja huomiota.

    • Anonyymi00004

      Yleensä muut tahot suosittelee nobelia. Tässä tapauksessa Trump suosittelee sitä itse itselleen. Aikuinen osaisi hävetä tuollaista käytöstä ja tokikaan ei noin käyttäytyisi. Narsisti ei häpeä osoittaa muille omaa lapsellisuuttaan.

    • Anonyymi00005

      Miten hullu on se kansa, joka tuollaisen kahjon äänestää johtajakseen.

      • Anonyymi00014

        Tyhmiä ne on. Ehdokas joka sanoo etten välitä teistä,haluan vain äänenne ja rakastan kouluja käymättömiä ihmisiä. Älykäs ihminen tajuaa siinä vaiheessa että tätä ei kannata äänestää ja hän pitää kouluttamattomista siksi että he eivät kykene ajattelemaan,että ehdokas käyttää heidän typeryyttään hyväkseen. Pidä kansa tyhmänä ja sokaise heidät propagandalla ja lisää uskonto siihen niin tuhon tiellä ollaan.


    • Anonyymi00007

      Trump is seriously sick man. Incapable to continue beeing a president.

    • Anonyymi00010

      Trump sanoi että ottaa Gröönlannin voimalla kun ei saanut rauhanpalkintoa.

      • Anonyymi00012

        Tarvii kongrellista luvan ensin. ei voi vedota Grönlannin taholta terrorismiin.


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Tarvii kongrellista luvan ensin. ei voi vedota Grönlannin taholta terrorismiin.

        Kongressi antaa sille potkut. Eihän tuo voi jatkua tuolla tavalla että sekoilu saa jatkuvasti lisää kierroksia.


    • Anonyymi00011

      Marakin odotti suu auki dööbelin palkintoa, eukkonsa kanssa.🤭

    • Anonyymi00013

      Porvarin kakarat ovat yleensä tuollaisia.🤔

    • Anonyymi00016

      Trumpin sisko on psykiatri ja on kirjoittanut kirjan veljensä Donaldin lapsuudesta ja vaiheista. Kirjassa hän toteaa että veljensä on sosiopaatti. Psykopaatti on jo syntyjään sellainen, mutta sosiopaatti kehittyy lapsuuden ja kasvatuksen kautta. Harmi että kirjaa ei ole ainakaan vielä käännetty suomeksi.

    • Anonyymi00018

      Lapsen kehityksen alkuvaiheessa on ns. primääri narsismi vaihe ja sensomotorinen vaihe, jossa lapsi ei koe erillisyyttä äidistään. (Kehityspsykologia)

      Mutta:

      OIKEUDEN IRVIKUVA VOI PIILLÄ SISIMMÄSSÄSI JA KÄYTÖKSESSÄSI LÄHIMMÄISEN ELÄMÄN PILAAMISEKSI!

      Ottakaa tämä tosissaan!!! Emme tarvitse uusia vankilapaikkoja työllisyyden lisäämiseksi. Vai vaikuttaako sydämessäsi saatanan, eli vahingonilon ja mobbauksen, henkisen pahoinpitelyn henki? -Jos projisoit omaa pahaa oloasi mielivallan uhreihin, olet paha ja sydämetön ihminen, joka on matkalla …
      LISÄTKÄÄ PANTARANGAISTUKSIA VANKILAN SIJAAN!

      Jalkapantaa olisi uusittava siten, että niissä on oltava lähikamerat, kuin poliisilla, joilla vankia voidaan seurata. Lisäksi niihin tulee laittaa gps-seurannan lisäksi alkoholi- ja päihdetunnistin ja kauko-ohjattava nukutusruisku, sekä hälytin, joka lähettää viestin valvonnalle, jos vanki katkaisee tai irrottaa pannan. 80% vangeista voisivat olla pantavankeja. Asunto, ruoka, vaatteet, opiskelumahdollisuudet, työ ja psykologi, terveydenhuolto, sekä Rise:n arvokas toiminta tulisi turvata taloudellisesti ja ammatillisesti myös. Pitää muistaa, että osa vangeista aina on myös väärin tuomittuja.

      Vangit tulisi opastaa ja tukea tavalliseen ihmisen elämään. Ohjata myös armon ja toisen mahdollisuuden äärelle. Osa vangeista ovat toki myös joutuneet niin ”elämän laitamyötäiselle”, että pantarangaistus ei turvallisuussyistä ole mahdollinen. Suurin osa ovat tavallisia ihmisiä, jotka ovat erehtyneet tietämättään, tahtomattaan ajautumalla, elämän kohtaloiden painamina, impulsiivisuuttaan, johdateltuna, painostettuna, satunnaisesti ymmärtämättömyyttään, kulttuuritietämättömyyttään, laeista tietämättään, sairauttaan tms., rikkomaan lakeja, joista on seurannut vankeusrangaistus.

      Jokaisella vangilla lienee elinikäinen posttraumaattinen kärsimys-stressireaktio, kuin sodasta; koetusta vankeudesta, äärimmäisestä häpäisystä ja mitätöinnistä sekä yhteiskunnan leimakirveen sosiaalisesta ja juridisesta tappoiskusta. Psykologin ja papin roolisuoritus on vangille elinehto, oletan altruistiselta pohjalta niin. Pitää säätää laki, jolla yhteiskuntakelpoisuus palautuisi vangille viiden vuoden kuluttua rangaistuksen kärsimisestä ja tuntuvat sanktiot toimittajille ja kanssaihmisille, jotka vahingoniloisesti nautiskellen mielellään jatkavat elinikäistä mobbaamista ja stigmatisointia.

      Tutkiva

    • Anonyymi00019

      Onhan se käsittämätön narsistinen imbesilli,
      mutta mitä voidaan tehdä ?
      Kun ei edes mahtavat ja viisaat amerikkalaiset mitään tee,
      vaan ovat ovat kuin lampaat teuraalle menevässä autossa
      tai kusinen laskiämpäri
      jota kuskataan rahan , isänmaallisuuden ja uskonnon voimalla, mammonan kiilto silmissä, usko paremmuudesta ja kaikkivoipaisuudesta roiskuu suupielistä kun oranssinaamainen semi diktaattori johtaa ydinasekansaa.

      me voimme olla kuin aina suomalaiset duunarit lakkoilemme ja näytämme voimamme ja toteamme ettemme taaskaan voineet yhtään mitään työnantajaa vastaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      169
      3857
    2. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      77
      3070
    3. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      44
      2121
    4. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      22
      2004
    5. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      47
      1852
    6. TUNNISTELAATIKKO

      Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain
      Ikävä
      85
      1331
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      40
      1260
    8. Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?

      Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään
      Tv-sarjat
      25
      1258
    9. Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?

      Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli
      Ähtäri
      58
      1038
    10. Valehdella saa, totuus salataan

      Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu
      Savonlinna
      10
      748
    Aihe