Ryssä odottaa kopollakourin että tippuuko sieltä heidän kouriinsa makeita hedelmiä.
Kyllä meidän täytyy euroopan kesken tehdä kimppuumme hyökkäämisestä liian kallis operaatio. Varmasti USA auttaa meitä puolustuksessa sen aikaa että saamme puolustuksen kuntoon.
Kyllä meidän täytyy euroopan kesken tehdä kimppuumme hyökkäämisestä liian kallis operaatio. Varmasti USA auttaa meitä puolustuksessa sen aikaa että saamme puolustuksen kuntoon.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuka nyt hyökkää kimppuusi tlyödää päätä karjalan mäntyyn
Mantraa hoetaan joka paikassa, kuinka Putin hyökkää joka paikkaan.
Mihin Putin hyökkää ja onko yhtä todellista näyttöä olemassa?
Ei ole, mutta nähdään täysin mielivaltaista toistoa, vailla perusteita.
Länsimedian avulla globalistien agendaa viedään eteenpäin.
Haha. Sinä yrität valheillasi viedä omaa agendaasi eteenpäin.
” Mihin Putin hyökkää ja onko yhtä todellista näyttöä olemassa?”
On toki! Aloituspvm oli 24.2.2022!
Kiistätkö?
Venäjä valtasi alueita Ukrainalta jo vuonna 2014. Siitä asti siellä on ollut sota päällä. Täysmittaiseksi sota muuttui sitten vuonna 2022.
Uhkakuvien generointi ja naiivi propaganda on ainut mihin Nato on pystynyt. 💩
Trumppi todisti Naton KUPLAKSI! 😜
Tuo on jo niin LAAST SIISON.
Jotai oikeeta todistetta?
Nato antaa Venäjän vallata maat ja alueet. Vastahyökkäykseen käydään parin vuoden kuluttua tai ei koskaan.
Ainoa apu on asetoimitukset, mutta ne eivät ehdi apuun pienen maan ollessa kyseessä. Suomi on pieni maa Ukrainaan verrattuna.
Suomi ei onneksi ole ajanut puolustustaan alas, kuten monet muut Euroopan maat ovat tehneet.
Nato on jo kauan kipuillut hajoamisprsessinsa vääjäämättä edetessä.
putin ei hyökkää euroopan unionin maihin koska siinä ei ole järkeä, georgia azerbaidzan kazakstan ja mongolia sitten erikseen, tämän venäjä kiiman nähtyäni olisi todennäköisempää euroopan hyökkäävän venäjään kuin toisin päin
No nyt äkkiä tulee mieleen Tsetseenia , Georgia , Syyria , Ukraina ja useat afrikan alueet .
Mikä vielä jäi mainitsematta, varmaan monet pienemmät kahakat ja lukemattomat hypriidioperaatiot ympäri maailmaa.
NATO tulee tästä uudistusprosessista ulos entistä vahvempana ja tasapainoisempana, eurooppa lähes puolen miljardin varakkaan ja korkeasti opiskelleen asukkaan maanosana ottaa vielä anseitsemansa paikan kansakuntien joukossa.
Eurooppa on valtavan paljon vahvempi kuin miltä se nyt näyttää.