Aikoinaan Baltzar sai toiselta sosiaalidemokraatilta kulttuurineuvoksen arvonimen demari Haloselta palkintona ahdisteluansioistaan. Nyt työ kantaa hedelmää kun uusia valovoimaisia tähtiä nousee esiin, Kokko, Berg, Asell. Uuden ajan Baltzareita.
Baltzar-kulttuuri on juurtunut syvälle Sdp:n
Anonyymi-ap
39267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Onhan tuo ahdistelu sitä parempaa rikkautta , kun sitä tekevät vieraslajit .
Vieraslajit eli demarit.
joo
Toivottavasti demarien äänestäjät äänestää koko nykyisen porukan ulos, mutta turha toivohan se on. Opin aikoinaan äänestäjien käytöksen Eddie Murphyn Arvoisa Herra elokuvasta ja niin se on mennyt.
Persut kutistuvat marginaali puolueeksi ensi eduskuntavaaleissa.
Kuka tilalle, Baltzar?
Lelu-Rami olisi yksi vaihtoehto.
Missä Halonen on?
Eläkkeelle. Elätkö perunakuopassa?
Ei kai vaan kiusaa ketään?
Ahdistelu yhdistää matuja ja demareita. Aina olenkin miettinyt mikä SE juttu niiden välillä on.
Huono porvariprovo huutelusi.
Täyttä totta.
onko tää se doctor baltazar lastenohjelma vai.mikä
Tää on vähän sellanen aikuisten versio, semmonen minkä vain demarit osaa.
Viisastelee palstaporvari kännipäissään.
Vain demarit ahdistelee.
Kyllähän tähän alaikäiset liittyy, mutta ei tämä ohjelma ole lapsille sopiva.
https://www.seiska.fi/kotimaa/naimisiin-alaikaisen-kanssa-rikostuomioita-ja-poliitikkoja-lahipiirissa-ihmiskaupasta-epaillylla-veijo-baltzarilla-varikas-historia/1779803
Ketjun aloittaja muistaa tarkoituksella väärin koska Baltzar sai mainintansa ennen aiheuttamassa kohua.
mikähän ihme.mannelainem toiki.on. ja mistä ansioista palkittu kun en oo.muuta kuullu tyypistä ku jostain sekoiluista
joo mustalainen
tehny mustalaiskulttuuria mustalaisille mustalaisten kanssa. no niin halonen asialla
Kuten edellä todettiin B sai arvonimensä ennen aiheuttamassa kohua.
Kulttuuria rikoksilla...upeaa.
arvonimi olis pitäny olla mustalaiskylttuurineuvos ni sitte olis ollu oikein eikä.olis tarvinnu.otta pois
Ahdistelu yhdistää mamuja ja demareita.
Rakkautta yli rajojen.
Totta
Mitä eroa mamulla ja demarilla. Ei mitään.
joo
joo
Paavo Lipponen, sdp, ystänsä Veijo Baltzarin seurassa.
https://www.seiska.fi/kotimaa/naimisiin-alaikaisen-kanssa-rikostuomioita-ja-poliitikkoja-lahipiirissa-ihmiskaupasta-epaillylla-veijo-baltzarilla-varikas-historia/1779803
Punainen mökki perunamaalla.
äänestääkö mustalaiset kokoomusta
Kyllä
Siltä näyttää.
Demareissa uusia kykyjä.
On on
Mitäköhän Halonen on tehnyt viehättävän näköisille avustajaneidoilleen? Könynnyt päälle heti kun Mäntyniemen ovi sulkeutui? Myös näitä pitäisi tutkia.