Zele haukkui Eurooppaa niin kuin hänellä olisi jotain sanomista Euroopan suhteen. Ilman Eurooppaa ukrainalaiset olisivat nyt venäläisiä. Röyhkeä pikku-mies.
Zelenskyi on röyhkeä
Anonyymi-ap
14217
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sinä putinin trolli pidä suusi kiinni.
Miten se maailman pahin kerjäläinen kehtaa olla noin röyhkeä ?
Johtuuko se kasakka kulttuurista?
Kiittämättömyys näyttää olevan Euroopan palkka Ukrainan auttamisesta. Venäjähän ei kuitenkaan ole ollut miehittämässä missään vaiheessa kuin osaa Itä-Ukrainaa mutta se totta, että TV-koomikko on häpeämätön röyhkimys joka on luotsannut ukrainalaiset katstrofaaliseen perikatoon. Zelenskyin takia Ukrainalla ei ole enää mitään menetettävää!
Tsekin pääministeri Babis astui virkaannsa ja syrjäytti globalistihallinnon joulukuussa lupaamalla olla rahoittamatta Ukrainaa tšekkiläisten veronmaksajien kustannuksella. Hän on kieltäytynyt Kiovan viimeisimmän 90 miljardin euron rahoituspaketin rahoituskustannuksista. Myös Unkari ja Slovakia ovat saaneet poikkeuksia EU:n suunnitelmasta väittäen, että Ukraina ei koskaan pysty maksamaan lainojaan takaisin. Bryssel on hahmotellut paketin ”korottomaksi lainaksi”, jonka Kiova maksaa takaisin vasta saatuaan sotakorvauksia Moskovalta.
Sodissa usein vain häviäjät maksavat sotakorvauksia ja ainakin tällä hetkellä näyttää taas siltä, että Venäjä ei olisi häviäjien puolella, joten on mahdollista että sotakorvausten maksumiehiksi päätyvätkin ukrainalaiset?
Taitava pianisti kuulemma.
Ukrainalaiset ovat venäläisiä joka tapauksessa.🇷🇺🇺🇦🎖🎈
Niinpä ovatkin. Kiitokset huomautuksesta.
Ukrainalaiset ovat ukrainalaisa.
Samaa mietin. Röyhkeä kansan tapattaja. Ilman eurooppaa ois missä kuuluukin olla.
Zelenskyin röyhkeät roistokaverit ovat survoneet rahasäkkinsä täyteen ja paenneet Israeliin piiloon. Takaa-ajavaa virkavaltaa he haukkuvat juutalaisia vihaaviksi antisemitisteiksi ja vakuuttavat tulleensa väärin ymmäryksen kohteeksi.
Joo ehkä kannattaisi Zelenskyn koittaa mitä on taistella ryssiä vastaan ( mihin ukraina myös kuului) ilman kunnon apua, ruotsalaiset vapaaehtoiset kyllä auttoivat? Kaikki ukrojen tilapäiset oleskeluluvat lopetetaan ja ei senttiäkään niiden aseisiin? Mitä pitäisi pienen Suomen lahjoittaa kansalle josta myös nuoret miehet pakenee ? Saisi zelensky hävetä?
on ainakin erittäin huono neuvottelija, tv;ssä oliko tuon enytisen naton.. Stoltenberg kanssa kuvassa mini-mies.
Elämän ja kuoleman kysymys
https://yle.fi/a/74-20052617
Historioitsija kertoo, miksi Krim on Ukrainalle kohtalonkysymys.