P - Korean surkeat olot ovat myytti?

Sieltä tulee jatkuvalla syötöllä videoita luksus
paikoista ja iloisen näköisistä ihmisistä. kurjuudesta
ei tietoakaan.Ja heillä on varaa tukea Venäjän
sotaponnisteluja lähes samoilla summilla kuin koko
Eu yhteensä.Yhteensä ovat tukeneet Venäjää jo
noin 20 - 30 miljardilla eurolla.
9124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Unelmamaa on, ketään ei kytätä ja kaikkialle voi lähteä maasta vapaasti ja kaikki on halpaa, jokaisella on hieno talo ja uusi auto...terveydenhoito on huippua, heti pääsee lekuriin kun haluaa...maa joka on pelkkää unelmaa...

Äänestä

Totta tuo että ovat tosiaan auttaneet noin kymmenen
kertaa enemmän kuin Suomi Ukrainaa?

Äänestä

Ei ainakaan minulle ole mikään ihme että P- Korea on työläisten uusi ihannevaltio...

Äänestä

Ne ovat propaganda videoita. Youtubesta löytyy salaa kuvattuja videoita todellisesta Pohjois-Koreasta.

Äänestä
  • Menit sitten trollaukseen.

    Äänestä

Vain idiootti uskoo sokeasti joihinin Pohjois-Korean diktatuurin tuottamiin propagandavideoihin.

Kannattaa ennemmin lukea Paska-Koreasta paenneiden ihmisten kertomuksia siitä millaista elämä siellä todellisuudessa on tavallisella kansalla. Niitä kertomuksia eli kirjoja löytyy runsaasti kirjastoista.

Pohjois-Korealla oli valtavat asevarastot valmiina. Ei niiden valmiiden aseiden lähettäminen Venäjälle maksanut mitään, kun niitä ei ole tarvinnut erikseen tehdä.

Sotilaidenkaan lähettäminen ei ole maksanut mitään, koska siellä riittää kyllä turhaa porukkaa tapettavaksi, kun kokonaisia perheitä lähetetään jatkuvasti kuolemanleirieille.

Äänestä

Et vain aivoinva ole tietoinen mitä siellä on ja todellisuudesta . Miten muualla kun kameroiden edessä on maaseudulla työolosuhteista. Ruokatilanteesta ym ja onhan niklä siellä metrokin yx linja ja 3 pysäkkiä. Mutta ei oo ruuhkia ja parkki ropleemaa ku ei oo autoja. Poliittisia vankeja otappa aivoinva tietoja netistä.. Ja ruokapulasta. Ei oo ruohonleikkureita ku ne ne menee nelinkontin ja syö. Tv.. ropakanta tv... venäläiset ei enään mee sinne ku hotellit ei ota rublaa kaikki on vain länsivaluutassa evro tai dollari. Missään et saa mennä yxin. Ja et tule näkemään sitä miten on todellisuus katso aivoinva netistä youtube siellä on

Äänestä

Tuki venäjälle on ollut vain 4 luokan sotilaita. Tykin amuxet ovat surkeita. Räjähtelee tykin piipuissa ja lentorata sitä sun tätä. Ym ja luku on vain 10 osa mitä väität

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sieltä tulee jatkuvalla syötöllä videoita luksus
paikoista ja iloisen näköisistä ihmisistä. kurjuudesta
ei tietoakaan.Ja heillä on varaa tukea Venäjän
sotaponnisteluja lähes samoilla summilla kuin koko
Eu yhteensä.Yhteensä ovat tukeneet Venäjää jo
noin 20 - 30 miljardilla eurolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu