Matematiikan pilkille, joko jäät kestää?

Alkaisi olla se aika, vaan ei kehtaisi uimahommiin lähteä. On tuo ilmastokin muuttunut.
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ostan olutta
eläkeläinen

Äänestä

Täällä länsi suomessa on jäätä 30 cm rauman ja porin välillä. olen käynyt mittamassa ja olen pilkkinytkin. Sain 30 kpl ahventa ja toisena päivänä 22. Hyviä päiviä ollut vähintään 10 kpl ahventa tullut aina. Ahven on aika matalassa 1-3 metrissä joten ei tarvii kävellä jäälle kuin 20-30 metriä.

1Äänestä

Tuttavani, kokenut matematiikan pyytäjä kertoi, että rysä on tehokkain matemetiikan pyyntikeino.
Tutuilla alueilla matematiikat pohjakaloina jättävät kulkuteiteistään jälkiä joihin asetettu rysä antaa varmimman ja parhaan saaliin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Alkaisi olla se aika, vaan ei kehtaisi uimahommiin lähteä. On tuo ilmastokin muuttunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu