Ostin uuden japanilaisen pelkästään koska saksalaiset ovat turhan vanhoollisen näköisiä nykyään! Eikö saksassa enää panosteta lainkaan autojen ulkonäköön? Poikkeuksiakin löytyy, mutta eipä juuri alle 50t euron! ja niin paljon en autoon laita. Nyt on uusi Mazda 6 tilattu ja jos kaupan päälle tulee vielä japanilaisten kohuttu laatu, niin plussaa vaan!
Ostin japsin
Ex-Vag
151437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Niin minäkin vaihdoin VW:n Toyotaan, enkä ole vielä katunut. VW:n huono palvelu ja kallis hinta laatuun nähden pani vaihtaman merkkiä.
Eikä tarvitse vaihtaa takaisin. Japsien hinnat laskee nopeasti mallien vaihtumisien myötä ja arvonsa tunteva vw-kauppias ei hyvitä siitä mitään. Tosin ei ne hyvitä mistään, hi. Tiedän tapauksen jossa kaveri tarjosi todella hyväkuntoista passattia vaihdossa uuteen vastaavaan ja niin vain kävi että hänkin vaihtoi japanilaiseen huomattavasti paremman hyvityksen vuoksi.
luulin, että auton jälleenmyyntiarvoon tuijottelijat olisivat jo kuolleet sukupuuttoon tai köyhyyteen. Käytä rahasi johonkin muuhun jos sijoittaminen kiinnostaa...autoa huonompaa kohdetta ei nimittäin ole. Ei edes VW. hah.
Foortin piraatti sellaisen kopiomalla valmistetun ja varastetun teollisuusvakoilun huipputuotteen?
Ford on ihan hyvä auto, japsienkin on aika ottaa oppia Fordilta, kuten monien muidenkin automerkkien.
Yritetään vähän opettaa fordia tekemään parempia autoja! Vertaa vaikka mondeota ja kutosta, niin kevyt laatuero! Kutosesta on sanottu monessa testissä että laadukkain koskaan testattu auto(autobild 100000km kestotesti) Mondeossa ei ole muuta hyvää kuin ajettavuus, laatu on todettu erittäin heikoksi.
Ostappa vaikka se kuuluisa metrin pätkä sitä ratakiskoa. Siinä sulle on laatua, tasalaatuista joka puolelta ja taatusti kestävää.
Mutta ei silläkään ole mitään tekemistä autoilun kanssa.
Sonnat ja pashatit...Hikoilkaa te aamuruuhkissa ja tapelkaa laadusta vaikka kellon ympäri....Tosimies heittää aamulla repun selkään ja fillarin alle ja polkee vaikka vähän pidemmänkin matkan duuniin!!! Repikää tästä...Mulla on nishiki, eikä ruostu talvisohjossakaan!!!
on satula päin persettä ja takapyörä laahaa maata.
Joo...ja silti pääsen eteenpäin kivuttomammin kuin sinä ja sun teini-civic.....se ero meissä on...mohohoooo mohohoooo!!!!
ole! Kyllä Mondeo on huippuauto verrattuna surkeaan Mazdan räppänään.
Ostit sitten kevyesti kasatun, heppoisen pahviauton? Ovien sulkemisäänikin semmoinen 80-lukuinen lämähdys, ei kassakaappimainen jumpsahdus kuten vastaavan luokan europeleissä. Muotoilukin vanhahtavaa, mitäänsanomatonta. Voi voi...
piisaa:-)
Jos auton ostat oven läimähdyksen äänen perusteella, olet joko tyhmä tai sitten helvetin tyhmä...Konstillasi ei saisi edes päiväksi kelpoautoa....Älä ala autokauppiaaksi...ne naurais sulle!!
perusteella. Nyt kyllä vähän harmittaa kun Ruotsin korroosioinstituutti kertoo että Mersun E-sarja on yksi pahimmin ruostuvista koslista mitä maailmalla myydään.