Paikkakunnat
Lappi
Rovaniemi
Kaikki kakka ei ole vielä edes noussut pintaan, Merinen kirjoittaa.
Anonyymi-ap
2026-01-28 15:29:42
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/a/5d594fa5-870b-4311-ae6a-28bb7808e472
sodäär
yhdessä sanoo moktar gubta?
Syy miksi maahanmuuttajat valitsee SDP puolueen?
14
213
Vastaukset
- Anonyymi00001
ahdistelu valmiina kun liittyy puolueeseen?
tuli islam mieleen - Anonyymi00002
Demarit ajaa muukalaisten asioita.
- Anonyymi00004
Demareista ottavat kaiken hyödyn kunnes heidän määränsä on riittävä omaan puolueeseen .
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Demareista ottavat kaiken hyödyn kunnes heidän määränsä on riittävä omaan puolueeseen .
Euroopassa taitaa olla jo 50 miljoonaa muslimia, ja se lisääntyy hurjaa vauhtia, ei mene kauaakaan, kun ovat jo poliittisesti merkittävä voima.
Martti Luther uskoi muslimien olevan se voima, joka hävittää kristityt, hän taisi nähdä asiat edeltä, tosin luuli jo omana aikanaan, että se tapahtuisi silloin.
- Anonyymi00003
Puolue haluaa tietenkin ääniä, ja tekee liiton vaikka itsensä Saatanan kanssa niitä saadakseen.
On itseasiassa tainnut tehdä sen jo... - Anonyymi00007
Tämä vasurisuus myrkyn vihreys on kin jo suomea tuhoavaa sakkia jotta miksei sinne suomen hävitäjät tulevat ja rantautuvat koska tätä hävitystä pitää vain voimistaa ja riistoa lisätä ja rutkasti epävarmuuksin kauhua luoden sekaamme.
- Anonyymi00008
Demareiden muslimiveljeskunta on SUOMEN islamilaisin puolue.
Miksiköhän? - Anonyymi00009
Usassakin demokraatit kelkkoivat maahan rikollista roskaväkeä ja nuolivat niistä äänestäjiä itselleen.
Samaa tekee vihervasemmistolaiset täällä.- Anonyymi00010
Pääasia on että islamisaatio jatkuu SUOMESSA…
- Anonyymi00011
laiskat, loisivat matut ovat kuin muutkin demukat, mutta hieman toisen värisiä, muuten sopivat joukkoon.
- Anonyymi00012
Tytti huutaa kuin beduiini aavikolla
mtv aamussa oli - Anonyymi00013
Kotouttamiskursseilla käsketään äänestämään vihervasemmistoa.
- Anonyymi00014
Puolueiden tehtävä on ajaa omaan maan ja kansan parasta, ei koko maailman asioita. Tämä on se vasemmiston Akilleen kantapää.
- Anonyymi00016
Vihervasemmiston tehtävä on kerätä ääniä, vaikka piruilta, kaikki lasketaan. Oman maan asioiden hoitaminen ei ole niin tärkeää koska "pitää syleillä maailmaa", eli suomeksi sanottuna tuhota oma maansa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2413074Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell171718Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.221414- 1041238
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1291231- 751147
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531052Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581045Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717957- 135952