Sillä lailla

Anonyymi-ap

Länsi-Uudenmaan poliisi kertoo, että maanantai-iltana 26.1. noin kello 19 Espoossa, Kala-Maijan polulla, nainen käveli rollaattorin kanssa, kun häntä kohti heitettiin jääkimpale. Jää osui naista takaraivoon ja aiheutti lieviä vammoja.

Poliisin tietojen mukaan heittäjä liikkui useamman nuoren pojan joukossa. Pojat olivat arviolta 13–15-vuotiaita ja porukassa oli yhteensä arviolta neljä poikaa. Poliisin tietojen mukaan pojat olivat heittäneet jäätä muitakin ihmisiä kohti ja muinakin päivinä. Poliisi tutkii maanantaista tapausta pahoinpitelynä.

1

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Poliisi toivoo mahdollisia lisätietoja ja tekijät ovat aiemminkin harrastaneet samankaltaista toimintaa. Tuollaiseen tulee puuttua, ennen kuin joku vammautuu tai jopa kuolee! On se yhtä perkelettä etteivät vanhemmat osaa opastaa empatiakyvyttömiä murkkujaan siitä mikä on oikein mikä väärin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      42
      2210
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2078
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      392
      1696
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      935
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe