Uutinen perustuu STT:n tekemään kyselyyn eduskunta-avustajille. Kyselyssä on kertomuksia Tuppuraisen käytöksestä, joka sisältää paikoin ”avustajille huutamista”. STT:lle kerrotun mukaan avustajat ovat joskus itkeneet käytöksen seurauksena.
STT:n päätoimittaja Minna Holopainen kommentoi keskiviikkoiltana Ylelle, että juttua ei ole rakennettu nimettömien vastausten varaan. Taustalla on hänen mukaansa viisi haastattelua. Holopainen kertoo Ylelle seisovansa jutun takana.
– Olennaisinta on se, että tämänpäiväinen juttu ei ole riippuvainen kyselystä. Jutussa on yksilöity lähteet. On haastateltu viittä ihmistä, joista tiedetään keitä he ovat, joilla on yhteneväiset kertomukset, Holopainen sanoo.
Tuppurainen tyhmänä yrittää kiistää.
STT seisoo uutisensa takana
28
125
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Jos joku avustaja tuntee kokeneensa häirintää, sitä varten on olemassa Eduskunnassa henkilöitä, joille voi avautua. Laittaminen STT:lle on propagandatarkoituksessa tehtyä poliittista häirintää.
- Anonyymi00002UUSI
No voi....
Mäkynenkin tiesi, että häirintää on, mutta ei tehty mitään. - Anonyymi00017UUSI
Anonyymi00002 kirjoitti:
No voi....
Mäkynenkin tiesi, että häirintää on, mutta ei tehty mitään.Sellainen SDP.
- Anonyymi00003UUSI
Ville Merinen teki hyvää työtä.
- Anonyymi00029UUSI
Samoin Pia Hiltunen. Rispektiä!
- Anonyymi00005UUSI
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mtv-selvitti-yli-30-sdp-n-kansanedustajaa-kertoo-ettei-ole-todistanut-tuppuraisen-epaasiallista-kaytosta/9289556
Taidat olla persuvalasämmä melko dorka. Tälläiset vale- ja hömppäuutiset tarjoillaan juuri sinunlaisille, alhaisen ÄO:n omaaville, riehuntaa varten. Media tietä, millä sinut saa haukkumavauhtiin.
Tuskin sitä muuten jaksaisit edes elää.- Anonyymi00006UUSI
Hei vaan demari 😁
- Anonyymi00008UUSI
Eli ihan normaalia johtamista, joka ei tietty kaikille kelpaa. Ei kaikille voi olla mieliksi ja joskus on vähän kovisteltavakin - porukka ruotuun ja pulinat pois. Itse oletin, että Tytti olisi vähän liian lepsu mutta hyvältähän tuo kuulostaa.
- Anonyymi00014UUSI
Sinä demarina olet siis sitä mieltä että johtaminen on kovistelua jota ei saa pitää epäasiallisena kiusaamisena eikä siitä saa valittaa. Mielenkiintoista että duunaripuolueena pidettävä SDP on sellaisella linjalla.
- Anonyymi00016UUSI
Anonyymi00014 kirjoitti:
Sinä demarina olet siis sitä mieltä että johtaminen on kovistelua jota ei saa pitää epäasiallisena kiusaamisena eikä siitä saa valittaa. Mielenkiintoista että duunaripuolueena pidettävä SDP on sellaisella linjalla.
Duunari toki olen mutta sitoutumaton, en demari, jonka saatoit todeta kirjoituksestani, mutta ei ;)
Demareissa on liikaa feminismiä josta johtuu valitettava ristiveto puolueessa. Hyvä johtaja on hyvä johtaja, ei mikään kaikkien kaveri tai muu luikuri ja juuri sitä me duunarit toivomme. Tytille siitä pisteet. Luikurit pois puolueesta ja pulinat pois. - Anonyymi00023UUSI
Anonyymi00014 kirjoitti:
Sinä demarina olet siis sitä mieltä että johtaminen on kovistelua jota ei saa pitää epäasiallisena kiusaamisena eikä siitä saa valittaa. Mielenkiintoista että duunaripuolueena pidettävä SDP on sellaisella linjalla.
Höpsisköpsis. Petrsujen Purra 5aistattaa ihan vttua ja räyhää, kun joku pullukoi vastaan.
- Anonyymi00024UUSI
Anonyymi00016 kirjoitti:
Duunari toki olen mutta sitoutumaton, en demari, jonka saatoit todeta kirjoituksestani, mutta ei ;)
Demareissa on liikaa feminismiä josta johtuu valitettava ristiveto puolueessa. Hyvä johtaja on hyvä johtaja, ei mikään kaikkien kaveri tai muu luikuri ja juuri sitä me duunarit toivomme. Tytille siitä pisteet. Luikurit pois puolueesta ja pulinat pois.Juuri näin. Ensi voi lähteä Merinen ja Hiltunen sanalla oven avauksella.
- Anonyymi00009UUSI
En usko tuota uutista. Kaikki kieltäneet. Täysi valhe sekin, että avustajat koko ajan vaihtuneet.
Tuppurainen on jämäkkä mutta aina asiallinen.
Turha öyhöttää ja valehdella, persut.- Anonyymi00012UUSI
Jo Tuppuraisen olemus yksistään varmistaa uutisen todeksi.
- Anonyymi00025UUSI
Anonyymi00012 kirjoitti:
Jo Tuppuraisen olemus yksistään varmistaa uutisen todeksi.
Tuppurainen on upea ja tyylikäs nainen, jämäkkä ja selkeäsanainen, hyvä tyyppi ja asiapitoinen.
- Anonyymi00010UUSI
Normaalia kommarien toimintaa lehdistön vapaus ja tietolähteiden suoja pitää lopettaa ja vain oma Prvadan uutiset kelpaa.
- Anonyymi00026UUSI
Suomen Uutiset on roskalehti ja potaskaa täynnä.
- Anonyymi00011UUSI
Persujen pravdaa tavaa persu taas. Merinen pelkkä nillittäjä, joutaisi vaihtoon.
Ei pidä mennä politiikkaan tollaisen itkupillin.- Anonyymi00013UUSI
Hyvä Merinen.
- Anonyymi00015UUSI
Uhrit ovat itkupillejä, mielenkiintoinen näkemys vasemmistolaiselta. Pätee varmaan myös yritysten johtamiseen jos pätee puoleen johtamiseenkin.
- Anonyymi00018UUSI
Anonyymi00015 kirjoitti:
Uhrit ovat itkupillejä, mielenkiintoinen näkemys vasemmistolaiselta. Pätee varmaan myös yritysten johtamiseen jos pätee puoleen johtamiseenkin.
Yhdessä itkien hovissa istuen!
- Anonyymi00019UUSI
Tuen STT:n kantaa täysin.
Persu- Anonyymi00028UUSI
Ootko vaihtanut nyt Seiskan STT:n kohu-uutisiin.😅🤣😂
- Anonyymi00020UUSI
Antti ei selviä uusimmasta videokohusta, koko SDP tuhoutuu ellei koko johto vaihdu pian. No ens viikolla vaihtuu.
- Anonyymi00027UUSI
Höpöhöompö toiveesi ei toteudu persuämmä. Mikähän videokohu sun päässä surraa.
- Anonyymi00021UUSI
Demareissa lienee oleva meneillään valtataistelu:
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/93d2f0ca-119e-4036-ba61-d96bde549ddf - Anonyymi00022UUSI
Yksi ja sama ilmiantaja kykenee esiintymään monena eri henkilönä eri ip:n takana.
- Anonyymi00031UUSI
Kykenee mutta ei ole. Ketä varten yrität herätellä toiveita värinkäytöksestä?
Kiusaaminen/ahdistelu/häiritseminen on tapahtunut tosiasia. Ja lisää ilmoituksia tulee kun istuntokausi alkaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit835968KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3024935Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202628Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei432549Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT991624Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852681513Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171491- 1051397
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331363seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1161327