Uusi Kela laki

Jos ei hae Kela tukea menettää siitä puolet. Siis mitä, pakottaako ne rahat tilille?

Ei vaiskaan, eikö tietokoneet osaa mitään vielä tånäkään päivänä? Että ihmisen pitää tuetkin hakea itse?
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka näiden ulkomaalaisten hakemukset täyttää jos ne ovat suurimpia toimeentulotukia saava ryhmä?

Äänestä
  • Hyvä kysymys!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos ei hae Kela tukea menettää siitä puolet. Siis mitä, pakottaako ne rahat tilille?

Ei vaiskaan, eikö tietokoneet osaa mitään vielä tånäkään päivänä? Että ihmisen pitää tuetkin hakea itse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu