Kuinka monta firmaa menee konkurrsin.

Tämän pörssisähkön takia? Tuotantokustannukset pomppaa rajusti.
5104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jokunen, mutta tässä konkurssien määrässän ei kovinkaan merkittävää määrää.

Äänestä
  • SUOMI MENI KONKURSSIIN VUONNA 1999.

    Äänestä

Firmat tuskin ovat tehneet pörssisähkö sopimusta.

Äänestä

Hemmettiäkö vouhkaatta pörssisähköstä? Iteppä ootta sen valinnut. Pidättekö meteliä ku se on miinusmerkkinen?

Äänestä

Kyllä. Toisenlaisiakin sopimuksia saa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämän pörssisähkön takia? Tuotantokustannukset pomppaa rajusti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu