Suomi tekee päätökset leikkauksista

Välittämättä yhtään niiden seurauksista koska WEF ja IMF sekä EU niin käskee. Omillamme voisimme paljon paremmin. Suomi tuhottiin sen jälkeen kun se EUhun liittyi. Lisää velkarahaa ei suomelle tulle ellei WEF ja IMF ole tyytyväinen. Heitä ei kiinnosta yhtään se, mitä suomen kansalle tapahtuu. Kuolemaa tämä maa tekee.
6144
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei tämä maa mikään itsenäinen ole.
Pelkkä WEF ja IMF sekä EU ja NATO velkaorja. Heidän etu on Suomen etua tärkeämpi. Jo kohta 20 vuotta tätä maata on tuhottu systemaattisesti hölmöjä päätöksiä tekemällä. Ei näin huonosti hoidettua maata mitä suomi on löydy ihan läheltä. Surkein maa koko pohjoismaista ja kohta koko Euroopassa.

1Äänestä
  • Ei ole ollut mitään selkeitä visioita siitä, mihin suuntaan tätä maata pitäisi viedä.
    Kuin räpiköintiä koko touhu.

    1Äänestä

  • Kun suurin osa rahoista menee näille tahoille, tietää ettei maa mene hyvin.
    Velkarahaa syydetään ulkomaille ilman takaisinmaksu velvoitetta Ukrainan sodalle riittää miljardeja jaettavaksi loputtomiin, mutta ei koskaan tämän maan kansan hyväksi.

    1Äänestä

Perustuslakia rikotaan jotta WEF ja IMF pitää laina rahat kunnossa.

1Äänestä

EI TÄMÄ MAA NÄILLÄ LEIKKAUKSILLA NOUSE!

1Äänestä
  • Kreikka on päässyt kiinni talouskasvuun ja valtionvelka on kurissa. Neuvoja on noudatettu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Välittämättä yhtään niiden seurauksista koska WEF ja IMF sekä EU niin käskee. Omillamme voisimme paljon paremmin. Suomi tuhottiin sen jälkeen kun se EUhun liittyi. Lisää velkarahaa ei suomelle tulle ellei WEF ja IMF ole tyytyväinen. Heitä ei kiinnosta yhtään se, mitä suomen kansalle tapahtuu. Kuolemaa tämä maa tekee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu