Olkapääkipu joka estää nukkumisen

Anonyymi-ap

Ilmeisesti olisi kiertäjäkalvosimen vamma, olkavarsi alkoi viikko sitten salin jälkeen kipeytyä, sitten kipeytyi kyynärvarsi ja lopulta nyt viiden huonosti nukutun yön jälkeen olkapäähän. Etenkin sen takaosa on niin kosketusarka että kylmähoitokin hankalaa.

Syön tulehduskipulääkettä etoricoxib 120mg ja yöksi Panacod. Kipu on pahentunut yö yön jälkeen niin että nyt ainoastaan istualtaan tai puoli-istuvassa asennossa pystyy olemaan ja nukahtamaan muutamaksi tunniksi.

Työterveyslääkäri sai koskettelullaan kivun yltymään eikä osannut muuta kuin mainitsemisni särkylääkkeitä sairasloman lisäksi tarjota. Yöllä soitin terveysapuun ja siellä suositeltiin fysioterapiaa. Kuulemma kuvantaminen tehdään vasta jos mikään muu ei toimi.

Eikö tähän oikeasti muuta ole kuin aika? Eikö tässä ole mitään riskiä että jokin on niin pahasti rikki, että se menee koko ajan huonommaksi odottelulla varsinkin kun kipu vain lisääntyy?

0

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

        Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
        Maailman menoa
        135
        865
      2. En jaksa

        Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
        Ikävä
        44
        637
      3. Minkälainen nainen

        Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
        Ikävä
        21
        578
      4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

        Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
        Tuusniemi
        110
        543
      5. Yksi asia sen esti

        Etten antanut meille mahdollisuutta
        Ikävä
        36
        532
      6. Jos meillä olisi yhteinen koti

        Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
        Ikävä
        50
        525
      7. Okei, eli olet rakastunut

        Hyvä sinä, niin minäkin.
        Ikävä
        56
        502
      8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

        Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
        Ikävä
        34
        468
      9. Martinan mauton tyyli

        Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
        Kotimaiset julkkisjuorut
        119
        452
      10. Arvaako kukaan?

        "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
        Haapavesi
        22
        427
      Aihe