Eräänlainen ylöstempaus

Anonyymi-ap

Rauhaa!

Mikä hetki on yöstä?

1. Ollaan Daniel 11 lopussa jossa Pohjoisen Kuningas tuhoutuu. Ja Daniel 12 alussa jossa Mikael nousee ja tulee ylösnousemus jossa taidolliset loistavat kuin taivaan kansi. Taidolliset temmataan kolmannen taivaan ylimpään kerrokseen etäälle rahvaasta ja kansasta. Turvaan. Vain puhelin yhteys säilyy. Tämä on UUSI TAIVAS.

2. Ollaan kansan ja rahvaan avuttoman kanssa eri kohdassa Raamattua. Ilmestys 12 ja Ilmestys 13. Sekä Daniel 11 alku, jossa Pohjoisen Kuningas siirtyy syrjään ja uusi kuningas lähettää veronvaatijan kaikkialle. Tulee myös uusi Pohjoisen Kuningas joka on petollinen ja vähällä väellä voittaa. Hän valloittaa 2000 vuoden ajan ja asettaa hävityksen kauhistuksen. Tämä on UUSI MAA.

Ilmestyksessä UUSI TAIVAS on kohdassa Ilmestys 17-20 kun taas UUSI MAA on kohdassa Ilmestys 12-13. Uutta taivasta hallinnoi Mikael. Kun taas Uusi maa on Gaabrielin alainen.

Uudessa taivaassa on taidolliset.
Uudessa maassa rahvas jolla on sääntönä vanhurskaus.

2

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ilmestys 12 -13 joka koskee uutta maata heitettiin väärät enkelit, jotka syyttivät veljiä alas maan päälle. Tämä tapahtui 1998. Maan päällä on nyt tilanne monen kirjavaa. Miten tullaan etenemään? Imaami Mahdi, profeetta Isa, Elia ja Heenok tulee ensin tuomaan maailmaan uuteen perustan Vesimiehen ajan 2000 vuoden jaksolle. Sitten vuoden 2100 tienoilla alkaa monen kirjavuus selkeytyä Intian avulla. Veedat kootaan ja Mahabharata ja Ramayana selvittää kaikkien olentojen aseman ja ominaisuudet. Tietenkin pääteos on kuitenkin Bhagavatam. Tässä on avain uuteen SOPUUN JA UUTEEN SOVUN LIITTOON. Kun Intian veedat otetaan käyttöön ja näkyväiset ja näkymättömät kaikki asetetaan sopuun niiden perusteella. 2100-2400.

      Uusi maa on Vesimiehen Aikakauden maa. Sen perustaminen on hankalaa neljän pahiksen aikaan saaman kitkan takia. Saatana, Perkele, Paholainen ja Piru haraavat hieman vastaan jumalista järjestystä. Mutta sopu saavutetaan Mahdin ja Intian ansiosta kuitenkin melko helposti.

      Uuden maan asukkaat ovat uusavuttomia ja vanhurskaita.
      Heitä valvoo Gaabriel.

      Uusi taivas jota Mikael valvoo puuttuu maan asioihin kun tarvitaan taidollisten apua. Nuo taidolliset ovat etäällä kuin taivaan tähdet.

    • Anonyymi00002

      Uusi maa kestää siis 2000 vuotta eli Vesimiehen Aikakauden. Tuon ajanjakson tapahtumat kuvataan Daniel 11 luvussa kokonaan. Veronvaatija on Mahdi. Hänen jälkeensä tulee petollinen Pohjoisen Kuningas. Joka on sekä ei ole. Sillä hänet uusi taivas ottaa jo pois kun uusi maa on vasta asettamassa häntä. On kuin hän olisi kahdessa paikassa yhtä aikaa eri ajassa eli nuo kaksi samaa henkilöä 2000 vuoden päässä toisistaan.

      Uusi taivas kestää ehkä ikuisesti. Sitä saatetaan valottaa Daniel 12 luvussa. Siinä kansan oikeita opettajia, jotka taivas lähettää maan päälle kohdellaan aina kurjasti. Heitä vainotaan. Mutta myös Ilmestys 17-20 kertoo uudesta taivaasta.

      Nämä kaksi uusi maa ja uusi taivas ovat tavallaan erossa toisistaan vaikka omaavat joitakin yhteyksiä ja kosketus pintaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11089
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      46
      8541
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      133
      5376
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3684
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3608
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3564
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3288
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2569
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      39
      2091
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1816
    Aihe