Onko tuo Porin yyterin campinalue hyvä lapsiperheelle ? Onko vaunuille minkälaiset paikat ? Ilm. ihan rannan tuntumassa ?
Yyteri Camping ?
Karvis
3838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä siitä alueelta on rantaan vielä matkaa. Siis sieltä leirintäalueen verkon sisältä kävellään ulos ja noustaan rinnettä pitkin (hiekkaa tietty paljon, mut on puita, joita pitkin kävellään)dyynien välistä rannalle.
Karavaanipaikat on "kuorrutettu" sellasella lastusilpulla. Ilmeisesti, jotta alue pysyy kuivempana sateellakin. Kyllähän se ihan kiva paikka on lapsillekin. Nyt siellä kuulemma on tullu maksulliseks suihkut ja grillipuut. Vähän ihmettelen!
Alueella on vesiliukumäki, jos on käytössä. Sit siellä on Sininen laguuni (baari).
Siinä aidan takana (rannan puolella) on tie, joka vie merihotellille. Ei oo pitkäkään matka (ehkä 800 m). Kannattaa käydä sielläkin. Meette rohkeesti siitä hotellin aulan läpi "takapihalle". Sieltäkin muuten pääsee rantaan. Viimeks kun käytiin siellä oli terassi, kioskeja ja riippukeinut.
Ihan näkemisen arvonen paikka, jos kelit sattuu kohdalleen. Pitäkäähän hauskaa!
toinen hyvä vaihtoehto on Paulan Pidot. Eli UPM 10:n alue, jossa myös on vaunupaikkoja. Varmasti ainakin edullisempi kuin camping. kuitenkin lapsille ihan hyvät leikkipaikat, aikuisille mm. A-oikeudet ravintolassa, rantaankin lyhempi matka kuin campingistä. Sijainti on noin kilometri ennen Yyterin varsinaista risteystä Porista päin tullessa (ennen huoltoasemaa). Olemme olleet kahtena vuonna ja varmasti menemme ensivuonnakin.
elikä,onko se lähempänä nakurantaa kun yyteri leirintä.ihan uus vaihtoehto.