Kuka on pyytänyt Stubidoa

puhumaan selkokieltä? Ärsyttää.
14220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kumpikaan ei ole hyvä, ei sisältö eikä muoto. Naamakaan ei miellytä.

Äänestä

Maailma ilman Trumpia on Suomellekin karu.

Äänestä

Eihän Stub edes osaa selkokieltä. Ruotsiksi korkeintaan

Äänestä
  • S e l v ä s t i opetellut.

    Äänestä

Miksi sitten kuuntelet häntä?

Äänestä
  • 6 vuotta pakkoalexanderia.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    6 vuotta pakkoalexanderia.

    Pakotetaanko sinua kuuntelemaan häntä aina kun hän esiintyy julkisuudessa?

    Stubb on pätevä ja hyvä presidentti joka saa ääneni uudestaan jos pyrkii jatkokaudelle.

    Äänestä

  • Ylpeä_Natoniilo kirjoitti:

    Pakotetaanko sinua kuuntelemaan häntä aina kun hän esiintyy julkisuudessa?

    Stubb on pätevä ja hyvä presidentti joka saa ääneni uudestaan jos pyrkii jatkokaudelle.

    Kuvailisin ennemminkin, hänellä liian tiukka kanta asioihin. Demokratia puristuu liian tiukassa otteessa.
    Hyi hemxxxti, inhottaa ihan.

    Äänestä

  • Ylpeä_Natoniilo kirjoitti:

    Pakotetaanko sinua kuuntelemaan häntä aina kun hän esiintyy julkisuudessa?

    Stubb on pätevä ja hyvä presidentti joka saa ääneni uudestaan jos pyrkii jatkokaudelle.

    Haluan kuunnella koska on presidentti ja hänelle on uskottu valtaa. Tietysti.

    Äänestä

  • Ylpeä_Natoniilo kirjoitti:

    Pakotetaanko sinua kuuntelemaan häntä aina kun hän esiintyy julkisuudessa?

    Stubb on pätevä ja hyvä presidentti joka saa ääneni uudestaan jos pyrkii jatkokaudelle.

    Kehotatko ehkä hänestä pitämättömiä pistämään päät korvia myöden puskaan.

    Äänestä

Näytetään taas maailmalle että Suomi on demokratian mallimaa, kunhan siellä vaaleissa vaan muistetaan LIBERAALI demokratia, ei konservatiivista demokratiaa ollenkaan.

Äänestä

Isoviha, nälänhätä ja Stubb... Hirveää!

Äänestä

Stubb on liian kireä, liian ahdas. Ei koko kansan presidentti ollenkaan. Ihan omistautunut omille ideoilleen. Kuka kirjoittaa nämä Stubbin puheet?
Missä diblomaattiset näkökulmat? Missä tulevaisuuden huomioon ottaminen?

Pitäisikö olla poliitikkoja joilla parempi arviointikyky kun nämä nykyiset valittavat että eivät osaa arvata mistä päin milloinkin tuulee? Pitäisikö vaaleissa huomioida tämä että toiset ihan toitottavat että eivät mitenkään arvaa mitä esim. Yhdysvalloista seuraavaksi tulee maailmaan? Jos olisi ehdokkaita jotka saavat paremmin juonen päästä kiinni.

Kun totuushan on että Euroopan etu on nyt sama kuin Yhdysvaltojen etu. Euroopan olisi puhallettava samaan hiileen Yhdysvaltojen kanssa.

Ei kai kukaan järkevä ihminen kuvittele että Suomi pärjäisi sodassa Venäjälle? Meni Venäjän talous missä tahansa, Venäjä hallitsee sodan käynnin taatusti paremmin. Ei Suomalaisilla ole siihen mitään sanomista. Meidän infraa ei ole mitenkään suojeltu eikä mitään muutakaan väestön suojelemiseksi ole tehty.

SUURET PUHEET EI SUUTA HALKAISE.

Suomi vain köyhtyy köyhtymistään eikä kukaan mahda asialle mitään. Jotkut silmäätekevät ovat kuitenki päättäneet viettää elämänsä leikkien ja käyttävät politiikka leikkikenttänään. Hyväuskoisten suomalaisten rahat kyllä kelpaavat.

Äänestä

Vahingollista voi olla jos päättäjissä olisi Suomessakin vaikutusvaltaisia narsisteja, jotka eivät ymmärrä yhteistä etua vaan lyövät lössiksi ja haastavat vaikkapa Venäjää ihan vain henkilökohtaisen ilkeytensä tähden.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

puhumaan selkokieltä? Ärsyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu