Suomen profeetta lausui hiljattain:
"Suomen hallitus Petteri Orpon johdolla on päättänyt hankaloittaa S ja K ruokakauppaketjujen menestystä,kuin paraskin vasemmistolainen konsanaan.
En kuitenkaan usko Orpon olevan tähän syypää,vaan hänet on painostamalla vaiennettu.
Tämä painostus on mahdollista Brysselistä käsin,koska olemme nykyään liittovaltio.
Suomen poliitikoilla on myöskin vaitiolovelvollisuus Brysselin herrojen edessä.
Kaupan sääntely on vasemmistolainen teko,sillä se vastustaa kapitalistista markkinataloutta.
Meillä nyt jo myydään eurooppalaisten "pienyhtiöiden" tuotteita,joiden nimet ovat täysin suomalaisia,mutta alkuperämaa on esim,Saksa tai Alankomaat.
Kuvitellaan,että "kaupan sääntely" ulotettaisiin koskemaan maa/metsätiloja.
Määrättäisiin niille "kattohehtaarimäärä" omistusoikeuden osalta,tai ainakin vähintään progressiivinen verotus.
Nyt yritetään hävittää mm "Coop" sekä "Pirkka" tuotemerkit ja tuodaan uusia eurooppalaisia tuotemerkkejä tilalle.
On vain ajan kysymys,milloin Suomen poliisi on "europol finland".(Lue Gestapo).
Pienillä toimijoilla on aina suuremmat kuljetuskustannukset,kuin isoilla toimijoilla,tämä tulee nostamaan ruoan hinnan pilviin.
Tämän "uuskulttuurin" seurauksena voidaan esim. ilmoittaa kylmästi,"kuinka paljon aateliskartanolla saa olla maanomistuksia".
Minä kansojen profeetan virassa olevana kehoitan Suojeluskuntalaisia "pitämään sormea liipaisimella".
Suomen koko itsenäisyys on vakavasti uhattuns tämmöisillä päätöksilöä JA OSOITTAA SEN TÄYDELLISESTI,että Suomen hallitusta ohjaillasn ulkoa päin.
Olemme kuin laiva,jolta on ryöstetty peräsin.
Mannerheim haki apua sieltä,mistä sitä sai.
On vakava tosiasia,että Hitler oli turvaamassa Suomea bolshevismi miehittäjältä.
Onko nyt otettava puheeksi "liittoside" 6/12 soihtukulkueen osanottajatahojen kanssa,siinäpä onkin mietittävää.
Suomen hallitus on tullut minun silmissäni tiensä päähän,ei päätöksiensä tähden,vaan siksi että siltä on otettu valta pois.
Tämän kaiken on mahdollistanut Suomen ikuisesti kieroileva vasemmisto.
On tullut aika,jolloin suomalaisen oikeistosotilaan on pyyhittävä pölyt rintama aseestansa ja ryhdyttävä puhumaan asioista niiden oikeilla nimillä.
Turvatkaamme S ja K ryhmän suuret kauppaketjut,älkäämme ryhtykö vääristämään todellista kilpailua suomalaisen köyhän kuluttajan kustannuksella,Aamen".
Suomen profeetra: KULUTTAJAHINNAT NOUSUSSA!!!
Anonyymi-ap
2
104
Vastaukset
- Anonyymi00001
Eu pitää lakkauttaa.
- Anonyymi00002
Itsenäisyytemme on viety.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1482007Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041701- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761172- 671130
- 221027
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73936- 45917