MOLLAUKSIA EI KANNATTAISI KOMMENTOIDA

Näillä palstoilla mollataan yksittäisiä tavallisia ihmisiä, samoin yrittäjiä ynnä yrityksiä hyvinkin räävittömästi.
Viisainta olisi, kun tuollaisiin aloituksiin ei vastattaisi lainkaan, ei kommentoitaisi sanallakaan.
Saisivat jäädä "louskuttamaan" itsekseen, yksin.
2324
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juuri näin

Äänestä

Mä palvon Mylliksen Seppoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näillä palstoilla mollataan yksittäisiä tavallisia ihmisiä, samoin yrittäjiä ynnä yrityksiä hyvinkin räävittömästi.
Viisainta olisi, kun tuollaisiin aloituksiin ei vastattaisi lainkaan, ei kommentoitaisi sanallakaan.
Saisivat jäädä "louskuttamaan" itsekseen, yksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu