Suomen maahanmuuttajista suurin osa on markkinatalouden kannalta täysin hyödyttömiä.
Hyvä luonnehdinta maahanmuuttajista
Anonyymi-ap
6210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Maahanmuuttoa on oikeus arvostella vain ihmisten, joilla on vähintään 2,2 omaa lasta.
"Maahanmuuttoa on oikeus arvostella vain ihmisten, joilla on vähintään 2,2 omaa lasta. "
Mikähän ihme tässä on pointtina. Ehkä monella yksi syy lapsettomuuteen on juurikin maahanmuutto kehitysmaista joissa naisten ja lapsien oikeudet ovat lähes nollassa ja kun noudattavat ali-ihmisten tapojaan tälläkin.
Pelkkää tapettavaa paskaa suurin osa.
Alunperin hommat on menneet pahasti pipariksi tässä maassa, pelkästään ruotsin toteutuneet kauhukuvat sen todistavat aukottomasti.
Miettikää, millainen maa suomi olisi, jos tänne ei koskaan olisi aloitettu outoa ja sairasta haittamaahanmuuttoa alunperin?
Olisiko maallamme aikanaan ollut oikeus kieltäytyä siitä, että tämä "kulttuuria rikastuttava aines" ei maahamme tunkisi? Vai onko se 90-luvun EU-myönteistä typerää politiikkaa, että oli tavallaan pakko noudattaa jotain "yhteisiä pelisääntöjä" ja vastaanottaa kaiken maailman haitallista ainesta?
Oli miten oli, seuraukset näkyvät ja tuntuvat nyt karulla ja hyvin ikävällä tavalla.
Vain yksi esimerkki:
Kuka olisi uskonut (silloin kun asiat olivat vielä hyvin) että erikseen on välttämätöntä perustaa vain naisasiakkaille omat taksiyhtiöt? Huh huh huh - ei mene hyvin tällä maalla..
demarit ja uskovaiset sanovat kaikki ihmiset ovat yhtä arvokkaita 🤣🤣🤣
jos on vaikka rosvo ja sitten työnarkomaani niin kyllä on eroa asuinalueilla 🤣🤣🤣
ellei demarit sitten tasaa niitä 😠😠😠