Ei Suomi pärjää enää lätkässä

Slovakia johtaa jo 3-1 kyllä suomi häviää nämä lätkäkisat.
Huonoa on peli.
17189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Suomi on entinen lätkän supermaa.
Miten nuo Nhl pelaajat pelejä siellä Usassa muka voittavat?

Äänestä
  • Pennanen on semmoinen guru, että hän pystyy rakentamaan huippupelaajista hyvin sekavasti ja keskinkertaisesti pelaavan joukkueen.

    1Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Pennanen on semmoinen guru, että hän pystyy rakentamaan huippupelaajista hyvin sekavasti ja keskinkertaisesti pelaavan joukkueen.

    Taito se on sekin, ei tosin kannattaisi näissä olympiakisoissa tuota virhettä tehdä.

    1Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Pennanen on semmoinen guru, että hän pystyy rakentamaan huippupelaajista hyvin sekavasti ja keskinkertaisesti pelaavan joukkueen.

    Eiköhän Pennaselle soi kellot tämän turnauksen jälkeen? Hinta taitaa vaan oll kiakkolitolle kova?

    1Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Pennanen on semmoinen guru, että hän pystyy rakentamaan huippupelaajista hyvin sekavasti ja keskinkertaisesti pelaavan joukkueen.

    Kyllä.
    Pennanen tekee hyvistä pelaajista keskinkertaisia😁

    1Äänestä

Persut vievät kaiken mennessään alhoihin.

Äänestä
  • Sinun kaljusi se vasta viestin keksi!
    - arvostelet alla muiden harrastuksiaan. Lapsi pieni, itse edes edes pysty luomaan
    virkkeen mittaista lausetta - jonka perustelisit

    Taito se on sekin, ei tosin sinulla ole taitoa.

    1Äänestä

Alkusarja läpsyttely, mitä väliä. Rahaa on ettei paskalle taivu.

Äänestä

Ölymialsisiin tulee laittaa :

kännyn lääpintä kilpailut
nukkumis kisat
pizzan pupellus
kelan lomaketäyttö
lääkkeiden haku juosten

Äänestä

Rantanen kun oli viimeksi Tampere kotikisassa, ei tehnyt maalin maalia. Miten tyhmä se jalonen kun motivaatiota vailla olevan , vahingoittumista välttelevän ja PIENESSÄ kaukalossa AINA pelanneen sinne valitsee? Rantanen ei tehnyt maalin maalia eikä tule tekemään näissäkään "kisoissa".

Sitten tuo valmentaja on ihan 🤡🤡 ollut alusta asti ja näkee tänään päältäkin olemus ihan heh..

Äänestä

Urheilut, vievät kaiken mennessään alhoihin.

Eikö tuotakin rahaa, olisi voinut jättää suomeen ja vähä-osaisille?

Me emme tarvitse, festareita, sähköautoja tai ammattiliittoja
yms. turhaa

Äänestä

Lätkissä pitäisi säästää ohentamalla kiekon paksuutta.

Äänestä

Joka kerta on Suomella aina samanlainen aloitus. Eli paska. Sitten kuitenkin kammetaan lopuksi aina mitalipeleihin.

Äänestä

Kukaan ei tipu alkusarjan jälkeen. 3 lohkon voittajaa ja paras kakkonen pääsee suoraan välieriin ja muut karsii väleriin.
Nyt pelataan turhia pelejä.

Äänestä

Miljonäärit läpsyttelee, mitä väliä.

Äänestä

Eikä oikein missän urheilussakaan.

Äänestä

Tämä peli olisi pitänyt voittaa niin olisi voitu päästä alkusarjassa neljän sakkiin ja suoraan puolivälieriin, missä olisi silloin vältetty kaksi kovinta (Kanada/USA), eli voitolla nyt olisi saatu hyvät mahdollisuudet päästä puolivälieristä välieriin (mitalipeleihin).

Nyt joudutaan neljännesvälieriin, missä vastaan voi tulla Slovakian tasoinen joukkue (Sveitsi/Saksa) ja jos se voitetaankin, niin puolivälierissä tulee väkisin USA tai Kanada vastaan eli mitalipelit voi unohtaa.. (jos ei voiteta Ruotsia kolmella maalilla ja päästä sillä takaisin neljän sakkiin, mitä tuskin tapahtuu)

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Slovakia johtaa jo 3-1 kyllä suomi häviää nämä lätkäkisat.
Huonoa on peli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu