Olen laittanut kaupungille tietoa, mutta ei heitä kiinnosta
Arabit välittävät kaupungin vuokra - asuntoja eteenpäin
15
431
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei tietenkään päättäjiä kiinnosta. Täällä saa epäkohdat rauhassa rehottaa meidän veronmaksajien rahoilla. Ja sitä paitsi, siitähän olis näille päättäjille niin paljon vaivaa.
- Anonyymi00004
Ei kiinnosta koska asiaa käsittelevissä / päättäjissä jo niitä mohammédeja, ábdullahéja ja názímoita tai suomalainen nainen, jolla tällainen kontrolloiva matu-ukko...
- Anonyymi00002
Ei tietenkään, sehän on vaan hyvä että nokkela tunkeutuja keksii itse ansaitsemis keinoja. Nämäkin piestävä ja omaan maahan koko suku. Eikä enää ongelmaa.
- Anonyymi00003
mitä se haittaa tuplatulot eikä verojenmaksua
liity viisaiden joukkoon - Anonyymi00005
Ei Vantaalla löydy selkärakaa punavihreillä puuttua kun kyseessä on etninen mamu. Ainut keino puuttua on liittää Vantaa Helsinkiin.
- Anonyymi00006
Kannatetaan. Helsinki on ihan omaa luokkaansa laatua ja tasoa, Vantaakin voisi siten saada siitä edes hitusen glamouria. Mutten usko että Helsinki semmoseen liittämiseen suostuu. Se ei alenna omaa tasoaan.
- Anonyymi00007
Petos tuomio ja maasta pois
- Anonyymi00008
Yhdessä uskonnossa on syntiä, jos vääräuskoisille ei valehtele. Toisessa uskonnossa on syntiä, jos oman maan kansalaisia ei kuriteta.
- Anonyymi00009
juupa jjees puupa
- Anonyymi00010
mika velo pittaa maksa-ei meela ilakissa ole
- Anonyymi00011
Onko vain arabit??Ukrit tekee samaa..lähtevät sota maahan lomailee ja valtion maksama asunto vuokralle,,Zelen korruptio on opittu..
- Anonyymi00012
Isännöitsijälle yhteydenottopyyntö puhelimitse, kerrot siinä samalla asiasta omat tietosi. OmaVAV:n kautta netissäkin onnistuu.
- Anonyymi00013
Heka on käyttänyt jo 14
- Anonyymi00014
Hekalle on kärynnyt jo 14 airnb kohdetta
- Anonyymi00015
444
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial81656Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1281653Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2511179Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.1991038- 128929
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2866- 10845
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48843Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29837