Peruskoulu on ajautunut umpikujaan ja suomalaiset lapset kärsivät siitä, kun opetustaso on ala-arvoista, jotta kaikki pääsevät luokalta!
Miksi ei ole erityisluokkia myös älykkäille? Heidän varassa on Suomen ja maapallon tulevaisuus! Myös normaalisti koulussa pärjäävät kärsivät näiden ns. erityisoppilaiden tunkemisesta normaaleille peruskoululuokille!
Pitää saada takaisin keskikoulu ja peruskoulu on ns. kansalaiskoulu kuten ennen oli!
Peruskoulu ei toimi enää
8
96
Vastaukset
- Anonyymi00001
Juuri niin!
Peruskoulu on Suomen älykköjen tuhotehdas! - Anonyymi00002
Peruskoulun ansiostahan Suomen koululaiset pääsivät Pisa-tuloksissa maailman huipulle. No nyt peruskoulu on joutunut karsintojen kohteeksi ja luultavasti kehittäminen on jämähtänyt lähtökuoppiin. Peruskoulun pitää kehittyä yhteiskunnan mukana eikä jämähtää menneisyyteen.
Paluu 60-luvun keskikoulu-kansalaiskoulu -aikaan olisi katastrofi. Nyt eletään jo 2026 vuotta.- Anonyymi00006
Huono kehitys ei johdu mistään karsinnoista vaan …. kaikki tietävät!
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Huono kehitys ei johdu mistään karsinnoista vaan …. kaikki tietävät!
Fiksut kärsivät luku- ja kirjoitustaidottomien takia, kun jotkut oppilaat oppivat suomen vasta ensimmäisellä luokalla!
- Anonyymi00003
Kaikille yhteinen evankelisluterilainen uskonnonopetus.
- Anonyymi00004
Älyköt kärsivät mamujen takia, kun koulutustaso laskee heikompien oppilaiden tasolle!
- Anonyymi00005
SDP:n harhoja
IL
”– SDP-pomo kertoo kehitysmaista tulevan massasiirtolaisuuden jatkamisen Eurooppaan olevan ”arvojemme mukaista” ja että maahanmuuton rajoittaminen ja siihen kannustaminen on ”äärioikeistoa”, Purra kirjoittaa.
– Järki-ihminen ei voi kannattaa SDP:n maahanmuuttopolitiikkaa, hän jatkaa.
Purra kirjoittaa, että kansainvaellusten kohdemaat Euroopassa ovat enemmän tai vähemmän kaikki ongelmissa niin turvallisuuden, tulijoiden sosiaaliturvariippuvuuden, sosiaalisten ongelmien ja kulttuurien törmäysten johdosta.
– Mutta demarit sanovat, että tämän jatkaminen on arvojemme mukaista.”- Anonyymi00008
Voi luoja miten hölmöjä ovat sosialistit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1367177Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1254971L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664332TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153483Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242291Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3011773Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä231515- 671485
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581448Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581394