Taksikuskeilta ei vaadita enää yhtään mitään, ei edes ajokorttia. Joku syyrialainen vessapaperinpala kelpaa siinä missä suomalainen ajokortti. Kehitysmaat ovat järjestäytymättömiä yhteiskuntia, joissa varttuneet eivät ole tottuneet sääntöyhteiskunnan normeihin ja sääntöihin. Ihmisen tai maahanmuuttajan omaksuman kulttuurin muuttaminen kestää vuosikymmeniä.
Syy miksi taksiala on paskottu
15
189
Vastaukset
- Anonyymi00001
Helppo uskoa
- Anonyymi00002
*
*
_____________ - Koko -TAKSI-alan - TUHOSI - Vain ja Ainoastaan ;
- VasemmistoKEPU - ja VasemmistoKEPUN -Liikenneministeri Anne Berner - !
*
___- Nyt- PERUS-SUOMALAINEN -LiikenneMinisteri Ranne KORJAA -Taksialan - !
* - Anonyymi00004
Sai hyvän eläkkeen Suomesta.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Sai hyvän eläkkeen Suomesta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4355d60a-b364-4a06-9fe3-d8e6df47f19a
sai Berner myös toiveensa läpi? Sipilän syy
suomen keskusta - Anonyymi00018UUSI
AI-yhteenveto
Taksin tulo voi kestää ruuhka-aikoina, kuljettajapulan, tilausvälityskeskusten jonojen tai Kela-taksien tapauksessa matkojen yhdistelyn vuoksi. Myös erityisautojen (kuten invataksit tai lastenistuimelliset) rajallinen määrä ja pitkät välimatkat maaseudulla viivästyttävät kuljetusta.
Tässä tarkemmat syyt taksin odotuksen pitkittymiseen:
Kela-taksien ruuhkat ja yhdistely: Kela-kyydeissä matkoja yhdistellään, jotta useampi asiakas voi matkustaa samalla autolla. Tämä voi lisätä odotusaikaa, ja asiakas voi joutua odottamaan kyytiä tai olemaan perillä jopa tunnin ennen vastaanottoaikaa.
Välityskeskuksen ruuhka: Tilaukset välittyvät keskuksen kautta, ja jos linjat ovat tukossa, auton saaminen viivästyy.
Pula erityisautoista: Jos tarvitset lastenistuimen, paaritaksin tai invataksin, sopivan auton löytäminen voi kestää, sillä niitä on vähemmän liikkeellä.
Kuljettajapula ja kysyntäpiikit: Viikonloppuisin, juhlapyhinä tai huonolla säällä taksien kysyntä on suurempaa kuin tarjonta, mikä johtaa pitkiin odotusaikoihin.
Pitkät välimatkat: Haja-asutusalueilla taksilla voi kestää kauemmin päästä asiakkaan luo.
Suosittelemme ennakkotilausta, jos tarvitset auton tiettyyn aikaan, etenkin erikoisvarustelluissa kyydeissä.
- Anonyymi00006
Se, että kehitysmaalaiset pääsevät taksikuskeiksi ilman osaamista, ei ole taksialan sekasorron syy, vaan seuraus. Syynä lienee agendaa tottelevat pahisvirkamiehet ja -naiset. He varmaan ovat saaneet käskyttäjiltään palkkion tottelevaisuudestaan. Entinen vauras Suomi on romutettava joka sektorilla yhdessä ja erikseen: kaivokset, metsäteollisuus, turve, hake, vesivoima, sähkö, koulutus, ammattikoulutus, sairauksien hoito, eläkkeet, tiestö, kirkko, perheet. Tällaista se on lopun aikoina. Uskovat pääsemme pian pois täältä. Sitä seuraavaan aikaan verrattuna elätte tänään kuin onnelassa.
- Anonyymi00009
Ei muslimeilla ole wc paperia! Pyyhkii ulosteensa toisen käden sormilla ja toisella syö. Yök!
- Anonyymi00010
Miten muslimi toimii jos käsi vammautuu?
- Anonyymi00011
Menitkö keharin kyytiin joka ei osaa välittää liikennesäännöistä, liike-elämän säännöistä, asiakkaiden kohtelusta hevonpaskaa?
- Anonyymi00015UUSI
En mene.
- Anonyymi00012
Ne vaan kannatta kiertää ja jättää käyttämättä.
- Anonyymi00013UUSI
Ihan kuin muslimi jotain sääntöjä oppisi.
- Anonyymi00014UUSI
Kerrotko tuttavallisesti, missä olet NÄHNYT että syyrialainen vessapaperi vastaa suomalaista ajokorttia? Poliisilaitoksella? Kerro tarkemmin, muuten herää epäilys että puhut roskaa.
- Anonyymi00016UUSI
Kiittäkäämme kaikesta Anne Berneriä, kaikkien suomalaisten vihollista.
- Anonyymi00017UUSI
Maanpetturi se on.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911285Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310722Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356150Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1834956Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313436- 1723425
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402263Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001822Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61670Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161584