Demarit voittivat aluevaalit lupaamalla 2 viikon hoitotakuun.
Tämä näi Lindtmanin vappusataseksi. Ei toteutunut vai onko 2 viikon hoitotakuualuevaltuustojen vetäytyessä kesälomille 2025, eikä SDP ole mitenkään pyrkinyt edistämään 2 viikon hoitotakuuta.
Tämä oli puhtaasti vaalitemppu, jolla huijattiin yksinkertaisia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18905253/sdp-aluevaltuustot-antavat-2-viikon-hoitotakuun
SDP: aluevaltuustot antavat 2 viikon hoitotakuun
6
125
Vastaukset
- Anonyymi00001
Näyttäisi siltä, että demarit kannattavat seuraaviin vaaleihin menemistä ennemmin muiden mustamaalaamisella kuin taas kerran katteettomilla lupauksilla kuten tämä lupaus 2-viikon hoitotakuusta.
- Anonyymi00002
Meinaatko että ovat ottaneet persuista mallia?
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Meinaatko että ovat ottaneet persuista mallia?
Kyllä demarit toimivat ihan omalla mallillaan. Olennaista siinä on se, että huomio yritetään siirtää pois SDP:stä ja demareista. Persuilla ei näytä olevan samaa taipumusta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18723234/huomio-pois-sdpsta-ja-demareista - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Kyllä demarit toimivat ihan omalla mallillaan. Olennaista siinä on se, että huomio yritetään siirtää pois SDP:stä ja demareista. Persuilla ei näytä olevan samaa taipumusta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18723234/huomio-pois-sdpsta-ja-demareistaPersut nimenomaan piilottelevat koko ajan Marinin hallituksen ja yleensä vihervasureiden takana, eli pyrkivät kääntämään huomiota itsestään pois kaikin keinoin, tietävät itsekkin että siihen on pirusti aihetta, siksi epätoivoisesti syyttävät vasemmistoa kaikesta mahdollisesta.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Persut nimenomaan piilottelevat koko ajan Marinin hallituksen ja yleensä vihervasureiden takana, eli pyrkivät kääntämään huomiota itsestään pois kaikin keinoin, tietävät itsekkin että siihen on pirusti aihetta, siksi epätoivoisesti syyttävät vasemmistoa kaikesta mahdollisesta.
Kyllä demarit toimivat ihan omalla mallillaan. Olennaista siinä on se, että huomio yritetään siirtää pois SDP:stä ja demareista. Persuilla ei näytä olevan samaa taipumusta. Demareilla tämä korostuu varsinkin tällä palstalla jossa aiheena on SDP.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18723234/huomio-pois-sdpsta-ja-demareista
- Anonyymi00006
Ei nähdä 2 viikon hoitotakuuta silloin kun SDP vetää hyvinvointialueita. Anttia kun ei kiinnosta. Kertoi sen heti kun hyvinvointialueden äänestys päättyi. Samana iltana vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1303089EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje381467- 1041319
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351057Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621047Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661037- 60977
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373949- 41777
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22753