Ei vain Suomessa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000000135196.html
Johanneksen evankeliumi:
13:23 Ja eräs hänen opetuslapsistaan, se, jota Jeesus rakasti, lepäsi aterioitaessa Jeesuksen syliä vasten.
Johanneksen evankeliumi:
21:7 Silloin se opetuslapsi, jota Jeesus rakasti, sanoi Pietarille: "Se on Herra". Kun Simon Pietari kuuli, että se oli Herra, vyötti hän vaippansa ympärilleen, sillä hän oli ilman vaatteita, ja heittäytyi järveen.
Matteuksen evankeliumi:
16:23 Mutta hän kääntyi ja sanoi Pietarille: "Mene pois minun edestäni, saatana; sinä olet minulle pahennukseksi, sillä sinä et ajattele sitä, mikä on Jumalan, vaan sitä, mikä on ihmisten".
Jeesus-Jumala eli 2000 vuotta liian aikaisin!
Opetuslapsi, jota Jeesus-Jumala rakasti, kuului Jeesus-Jumalalle, eikä Pietari-ihmiselle, joka oli iskenyt Jeesus-Jumalan poikaystävä-ihmisen!
Ruotsin kirkko sallimassa kirkkovihkiäiset homoille - 12.12.2007
8
100
Vastaukset
- Anonyymi00001
Olisi se ihana näky kun lesbo naispappi vihkisi alttarilla homoparin ♥️♥️♥️🌈🌈
- Anonyymi00004
Monelle näkyjen näkijälle on takuulla ihanaa nähdä vihkijänä nimenomaan naisista kiinnostunut henkilö.
- Anonyymi00002
Jeesus ei pitänyt itseään Jumalana:
Johanneksen evankeliumi:
17:3 Mutta tämä on iankaikkinen elämä, että he tuntevat sinut, joka yksin olet totinen Jumala, ja hänet, jonka sinä olet lähettänyt, Jeesuksen Kristuksen.
Paavali ei pitänyt Jeesusta Jumalana:
Galatalaiskirje:
3:20 Välimies taas ei ole yhtä varten; mutta Jumala on yksi.
1.Timoteuksen kirje:
2:5 Sillä yksi on Jumala, yksi myös välimies Jumalan ja ihmisten välillä, ihminen Kristus Jeesus,
Jumalaan uskovat eivät pidä Jeesusta Jumalana!
Raamattuun uskovat eivät pidä Jeesusta Jumalana!
Jumalaan ja Raamattuun uskovat eivät pidä Jeesusta Jumalana! - Anonyymi00003
Universum luonnonlakeineen on Jumala. Sitä ei ole mikään "kaikkivaltias luojajumala" ihmisen näköinen persoona aikaan saanut.
Se taivas mistä uskovaiset puhuvat on koko universum. Tilaa on .- Anonyymi00006
Ruotsin laki ei ota kantaa siihen onko maailmankaikkeus yliluonnollinen älykäs olento.
- Anonyymi00005
Eli ruotsissa yli 18 vuotta sitten.
- Anonyymi00007UUSI
Ruotsin kirkon suomenkielinen kirkkokäsikirja löytyy helposti netistä.
- Anonyymi00008UUSI
Yli 18 vuotta on Ruotsin kirkoissa harjoitettu synnin järjestelmällistä siunausta. Ei mikään ihme että siellä menee niin huonosti, kun on päästetty moraalinen rappio menemään aivan alamäkeä pitkin pohjaan asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237256Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935923Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1093947- 1283895
- 1571732
- 581578
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311490- 381301
- 451272
- 281271