Voitto tulee kunhan vain jatkaa sotaa.
Ukrainan pitää jatkaa Stubbin mukaan, koska se on voitolla.
Voitto on tulossa varmasti, nyt ei saa lopettaa!
https://www.ukrinform.net/rubric-polytics/4091131-stubb-putin-fails-strategically.html
Ukrainan pitää jatkaa Stubbin mukaan, koska se on voitolla.
Voitto on tulossa varmasti, nyt ei saa lopettaa!
https://www.ukrinform.net/rubric-polytics/4091131-stubb-putin-fails-strategically.html
Vastaukset 11
Vanhimmat
Stubb tapattaa ukronatseja, hyvä!
Oliko jopa samoilla toreilla jossa Hitlerin kansallissosialistit pitivät puheitaan.
Näillä sanoilla se tosiaan puhuu:
"...and at the end of the day you will prevail and win this war!"
Eli "lopulta pääsette voitolle ja voitatte tämän sodan!"
Eikö sitä saada lopettamaan tuota ukrainalaisten toivottoman sodan vaatimista jonka motiivina on saada jatkaa rahavirtaa ja korruptiota?
Eikö tuota mielipuolista tapattamista vaativaa hölmöä voida mitenkään hiljentää?
Hyvä se on yllyttää kun ei tarvi kuin lähettää vanhentunutta kalustoa kuoleville ukroille. Järjetöntä tapella jostain helvetin perunakuopista.
Missään tapauksessa rauha ei tule kuin tappamalka kaikki! Se on rauhaanpakotus!
Ja samassa tilaisuudessa Stubb kertoi mikä on pienten maiden turva tässä turvattomassa maailmassa.
Stubbin mukaan se on yksinkertaisesti liittyminen EU:hun.
Siis EU:ko turvaa pieniä tai edes isompia jäsenmaitaan?
Miten, "nopean toiminnan joukoillanko"?
Näitä tyhmyykiä päästellessään papattava isopäinen apina esitti tavanomaista ylimielistä tyhmää hymyään.
Se turva piti olla Nato, eikö se enää olekaan?
Kaikkea pahaa (=Venäjä) vastaan täydellinen turva + turvatakuut piti tulla Nato-jäsenyydestä.
Nytkö se tuleekin EU:lta?
Turva käyriltä kurkuilta ja putoilevilta muovikorkeilta.
Sekavaa juttua ollut jo kauan. Nyt Suomen vaarallinen ja kiihkomielinen ulkopoliittinen värisuoraa porukka on valjastanut USAn ulkoministeri Rubion samaan valokuvaan. Rubio kiittelee vuolaasti ” liittokunnan” puolesta, kun Suomi lappaa estottomasti rahaa Natoon eli jenkkilään, ilmanen raha kelpaa aina näissä sotatouhuissa. Tämä näytelmä tietysti siksi, koska Suomessa on alkanut esiintyä ikäviä soraääniä mieletöntä sotauhoa vastaan. Vanha tuttu kikka eli ulkomaat auttamaan sisäpolitiikkaan, tuo niinkuin enemmän uskottavuutta ja toivottavaa ” kansan nöyrtymistä hallitsijoiden edessä”,vaalitkin lähestyy uhkaavasti.
Eikö tuota Stubbia voida mitenkään hiljentää?
Eihän se tietysti mitään päätä, posetiivarin apina, mutta tuo jatkuva esiintulo hulluimpana Euroopassa ei voi olla hyväksi sekään.
Merkillinen on se pienten maiden turva, jos se saa Stubbin yhtä hulluksi kuin virolainen Kaja Kallas noissa puheissaan.
Tällaista ajattelematonta höpötystä se on ollut Stubbin esiintyminen ja jokapaikkaan itsensä tyrkyttäminen.
Mutta se pääsee esille SUOMEN presidenttinä.
Jos puhuisi jossain vain jonain stubbina, sama se, mutta nyt sen ääni voidaan tulkita Suomen ääneksi.