Se on tapahtunut!

Se, mistä tälläkin palstalla on kirjoitettu lukemattomia kertoja vuosien mittaan kehoittaen lukijoita siihen valmistautumaan. Millään muulla tavoin asiaa ei voi selittää kuin että ylösotto eli tempaus on tapahtunut! Muutenhan kaikkein luotettavimman tuntuiset, milloinkaan erehtymättömät profeetat täyttäisi palstaa aamusta iltaan ja jopa öisinkin, mutta kun ei! Ei yhden yhtäkään kirjoitusta ole suuresti pyhiltä miehiltä tullut tänään pyhän yhteisen seurakunnan luettavaksi!
Ylösnostetut ovat he taivaalliseen kirkkauteen!
Halleluja! Kiitos Herralle! Amen. sela

4

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Näyttää ainakin yksi "kaikkein luotettavimman tuntuinen profeetta"🤣 palautetun takaisin maanpäälle! Ei ollut tarpeeksi pyhä kuitenkaan.

      • Anonyymi00002

        Näyttää myös itse itsensä mukamas Suomen profeetaksi nimittänyt viirapää tulleen ylösnostetuksi! Suurella todennäköisyydellä valkopukuiset ovat suorittaneet tempauksen, eli hakeneet omansa pois!😆 Tuskin oli ensimmäinen kerta eikä varmasti viimeiseksi jää!


      • Anonyymi00003
        UUSI
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Näyttää myös itse itsensä mukamas Suomen profeetaksi nimittänyt viirapää tulleen ylösnostetuksi! Suurella todennäköisyydellä valkopukuiset ovat suorittaneet tempauksen, eli hakeneet omansa pois!😆 Tuskin oli ensimmäinen kerta eikä varmasti viimeiseksi jää!

        Millä perusteella sanot näin? Miten niin "näyttää"?


    • Anonyymi00004
      UUSI

      15 eläkeläistä lähti kungälveläisittäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      387
      12615
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      269
      5532
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      236
      4063
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      281
      3065
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      20
      2072
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      20
      1900
    7. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      39
      1531
    8. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      20
      1179
    9. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      168
      978
    10. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      925
    Aihe