Pieris darling
Olin eilen Espoon parkkihallissa vaanimassa homo-Audeja superkakkelmarjapanos ryppynarun kulmilla valmiina täydellä paineella (15ATM) iskemään kohderyhmään.
Siihen viereen tuli joku vartijatar kyselemään retkeni tarkoitusta, jolloin terhakkaan iskuun valmistautunut elimistöni reagoi "hyökkää tai pakene" -refleksillä.
Itsepä aloitti, hyökkäsin. Tuuppasin takuappäin johonkin koloon pienen pippelini, mutta kun vinkui armoa vedoten Pierikseen, niin ymmärsin tehneeni rikoslakia vastaan. Bisnesosastonsa oli Paattisten pääviemärin kokoinen, bukee samaa luokkaa. Sukuvika teillä näköjään.
Pieris, mitä teen? En kai saa syytettä sukurutsasta tms?
Lennetään Air Pussilla arabimaihin, missä tämä on ihan normaalia.
T: Peloissaan vapiseva Salis8
Pieris, nyt kävi vahinko
6
359
Vastaukset
- Anonyymi00001
Onkohan Pieris taas virtaa ottamassa hoopolassa, kun ei kuulu mitään?
T: epätietoinen Salis Tervehdys sinä perärööriekspertti! Olin joo korjaamolla, sillä pärsse jäätyi niillä kovilla pakkasilla. Sain virtaa ja varmemmaksi vakuudeksi Webaston hanurin luukulle. Nyt vielä kun on muutenkin lauhtunut niin alan valmistautua kesäkauden työsarkaan. Kaikki lähialueiden (Ruissalo, Naantali, Littoinen ym.) uimarannat pitää saastuttaa ja Fölin bussit täyttää kaasulla. Sitten toivotan teidät espoolaiset tervetulleeksi tänne Turkuun. Junamatkalla Turkuun soitetaan Mattia ja Teppoa ja matkalukemisena Harald Niimpal Kauhiaa (Harald Hirmuinen). Loppulomalla heitetään Kakolaan ja pierrään henkihieveriin. Tervetuloa vieraanvaraiseen Turkuun!
- Anonyymi00003
Rakas Pieris
Onnea maailmanvalloitukseesi. Iranista saattaa tulla pari miltsiä vieraanvaraiseen (lue tyhmään) Suomeen.
Ryppynaruvammainen Salis
Niin no... Saattaisi olla jotain sanottavaa tuohon, mutta se deletoitaisiin. Melkein meiliasiaa jos sen sanon. Siihen liittyy peräilma jollain tapaa. Jätän sanomatta ainakin täällä ja menen perberi pystyssä odottamaan tulijoita. Tai sitten en.
T: "En kai vain ole räsisti"-Pieris- Anonyymi00004
Pieris hyvä,
Suomeen tulee vielä ajanjakso, jolloin nämä sananvapautta rajoittavat työkokeiluvasemmistomoderaattorit roikkuvat nosturin nokassa nilkoistaan kaiken kansan pilkattavana.
Tulisipa se pian.
T: Salis - Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Pieris hyvä,
Suomeen tulee vielä ajanjakso, jolloin nämä sananvapautta rajoittavat työkokeiluvasemmistomoderaattorit roikkuvat nosturin nokassa nilkoistaan kaiken kansan pilkattavana.
Tulisipa se pian.
T: SalisMulla on kauhee giganttinen kus iståndis. Ollu jo kolme päivää.
Homo-Audit livahtaneet etuvartiostani vahingoittumattomina.
Mitä teen nyt? Terapiaan?
T: Salis jättimuna
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931422
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85872
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52801- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253667Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä330639Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,9636Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk57619- 53594