Maassa maan tavalla!
Suomalaiset takaisin Volgan mutkaan!
Anonyymi-ap
12129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Maahanmuutto tuhoaa kulttuurin!
Suomalaisten invaasio tuhosi aikanaan saamelaisten kulttuurin.
Suomalaista eikä saamelaista kulttuuria ei ollut olemassa kun porukkaa tänne nykyisen suomen alueella vaelteli jääkauden jälkeen. Eli kumpikaan ei ollut täällä ensin vaan epämääräisiä heimoja saapui samoihin aikoihin eri puolille.
Suomalaiset ja Volgan mutka on ollut muinaisten kielitieteilijöiden houretta. Aloittajan olisi jo syytä päivittää tietonsa.
Päivitetty on. Suomalaiset ja venäläiset on niin samankaltaisia kaikissa toimissaan ja toiveissaan, että on pakko myöntää, että geenit on samat.
Eivät ole. Suomalaiset ovat suomalaisugreja ja venäläiset slaaveja. Kaksi eri kansanryhmää siis, vaikka ovatkin vuosisatojen varrella vähän sekoittuneet. Mutta totuus on, että koko Luoteis-Venäjä ja osa Pohjois-Venäjää oli aikoinaan suomalaisugrilaisten heimojen asuttamaa, ennen kuin slaavit työntyivät sinne. Meillä olisi siis hyvä syy esittää alueluovutuksia Venäjälle historiaan vedoten, koska näinhän Venäjäkin aina tekee 😁
Suomalaiset ovat sekä läntistä että itäistä perimää. Tämä geeniraja kulkee suunnilleen Pähkinäsaaren rauhan rajaa pitkin.
Tässäpä oiva dokumentti Suomen historiasta: https://www.youtube.com/watch?v=MIZjYn8BeZk Siitä käy ilmi, että ainakin puolet Suomen kansan kärsimyksistä oli Ruotsin aiheuttamia.
perussuomalaiset takaisn Volgan mutkaan.
Kyllä on taas Suur-Suomi intoilua. Kohta Venäjä hyökkää ja antaa opetuksen, jos ei heti nöyrrytä!
Ano Turtiainen on menossa volgan mutkaan.
Ainoa isänmaallinen suomalainen?