Miestappiot aivan hirvittävät, kuten myös kalustotappiot.
Mistä tuollainen hulluus johtuu, varsinkin kun mikään taho ei uhkaa venäjää?
Putin tuhoaa venäjän armeijaa ennennäkemättömällä tavalla
35
275
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mistä johtuu? Stalinin ihailusta, jatkaa samaa perinnettä.
- Anonyymi00018
Just. Stalingradin taistelu jossa toisen maailmansodan suunta muuttui, oli vain yksi suunta eteenpäin. Peruutus vaihteilla ajelevia odotti ampujat. Kuolet edessä sankarina tai takana pelkurina. Putin vähät välittää ihmishengistä, voitto on pääasia.
Ehkä täällä intoilevat Ryssää vihaavat intoilijat rupeavat käsittämään, kennen kanssa ovat tekemisissä. Eilen oli kirjoitus jossa todettiin, että Venäjän kauppasaarrossa pitäminen ei tehoa. - Anonyymi00019
Putte tekee tietä mamu-armeijalle, joka tulee tuhoamaan euroopan.
- Anonyymi00002
Venäjän asevoimien karkurin kertomus etulinjasta.Britanniasta turvapaikkaa hakenut mies kertoo, että hänet pakotettiin Venäjän armeijan palvelukseen.
Mies kertoo työskennelleensä rakennusalalla Venäjällä, mutta hänet pidätettiin helmikuussa 2024 työluvan umpeuduttua.
– He painostivat minua psykologisesti, The Timesin jutussa muutetulla nimellä Alisher Hassanov esiintyvä mies kertoo.
Miehen mukaan poliisit sanoivat, että vuoden mittaisen sopimuksen kirjoittaminen olisi vaihtoehdoista paras.
– Jos et allekirjoita, huolehdimme siitä, että joudut vankilaan ja siellä sinulta ei edes kysytä. Sinut lähetetään suoraan rintamalle, Hassanov kertoo poliisien sanoneen.- Anonyymi00027
Sellaista....
- Anonyymi00003
Bunkkeri kääpiö halusi tulla muistetuksi suurena miehenä Venäjän historiassa. Historiaan pääsi kun veti Venäjän tulevaisuudelta maton alta.
- Anonyymi00008
Kyllähän se on jo päässyt historiaan. 2000 luvun verisimpänä diktaattorina ja miehenä joka tuhosi venäjä-suurvallan.
Liekö ylpeä helvetissä?- Anonyymi00028
Näin on.
- Anonyymi00009
Venäjällä on vielä ydinaseet valttikorttinaan
- Anonyymi00010
Niiden käyttö tietäisi venäjän omaa tuhoa.
- Anonyymi00024
Anonyymi00010 kirjoitti:
Niiden käyttö tietäisi venäjän omaa tuhoa.
Varmasti mutta vielä enemmän tuhoutuvat muut - Venäjän ydinaseet kun ovat maailman tuhovoimaisimpia. Ja Venäjä toipuu myös ydinsodasta nopeiten.
- Anonyymi00030
Anonyymi00024 kirjoitti:
Varmasti mutta vielä enemmän tuhoutuvat muut - Venäjän ydinaseet kun ovat maailman tuhovoimaisimpia. Ja Venäjä toipuu myös ydinsodasta nopeiten.
Kuollut kansa ei toivu.
- Anonyymi00011
Mistä tuollainen paska-aloitusten sarja johtuu ja miten raha siihen liittyy?
- Anonyymi00021
Paljonko Putler maksaa teille putinatseille siitä että nuolette Putlerin pehvaa ja suollatte täällä kremlin sontaa?
- Anonyymi00012
Kun väki vähenee, pidot paranee
- Anonyymi00014
Ryssälä joutuu ottamaan miljardi mamua. Muuten siitä tulee paimentolaismaa taas.
- Anonyymi00036
Venäjä nykyisellä alueellaan on islamenemmistöinen parissa sukupolvessa.
Se on sinänsä molemmille ihan oikein.
- Anonyymi00016
Kalsarimyrkyttäjä on sotakiimainen psykopaatti joka haluaa vain sotaa ja tappamista. Tähän hänellä on Venäjän kansan täysi tuki, koska kansa haluaa samaa.
- Anonyymi00025
Eihän halua vain sotaa ja tappamista. Sota on vain työkalu päämäärän saavuttamiseksi. Se mitä Putin haluaa on Russkiy Mir.
- Anonyymi00037
Anonyymi00025 kirjoitti:
Eihän halua vain sotaa ja tappamista. Sota on vain työkalu päämäärän saavuttamiseksi. Se mitä Putin haluaa on Russkiy Mir.
Venäläisessä rauhassa tuppaa aina kuolemaan miljoonia ihmisiä.
- Anonyymi00017
Kaikki muut täällä haluaisivat rauhaa, mutta venäläiset haluavat vain sotaa ja tappamista ja naapurivaltioiden valtaamista. Ovat täysin moraalittomia barbaareja vailla mitään inhimillistä sivistystä.
- Anonyymi00020
Tuo on totta joka sana.
- Anonyymi00022
>>>Ovat täysin moraalittomia barbaareja vailla mitään inhimillistä sivistystä.
Barbaarit riehuivat juuri GAZAssa, jos et sitä sattunut huomaamaan ja juonittelevat parhaillaan jotain uutta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19290501/impperialisti-sanoi-haluavansa-lopettaa-tappamisen-ukrainassa---mutta-samalla-valmistatuu---
konkurssikun kolokuttaa ovea t. svt
- Anonyymi00023
Se on perinne venäjällä. Päämiesten on päästävä historiankirjoihin kansansa ja naapurimaiden Ihmisten tappajana!
- Anonyymi00026
Venäjällä Stalin on yhä hyvin suosittu koska oli sotaisa johtaja Putin haluaa saman suosion ja samalla tavalla Venäjän kansa haluaa sotaisan johtajan koska ovat määkiviä lampaita ja heidän johtajansa pitää olla kovaotteinen diktaattori
- Anonyymi00029
Niin pitääkin.
- Anonyymi00033
https://www.verkkouutiset.fi/a/moskova-varvaa-yliopistojen-opiskelijoita-rintamalle-laajalla-kampanjalla/#cc896c54
Näköjään myös nuori sukupolvi on tarkoitus tuhota.
- Anonyymi00031
Voihan se Putin ollakin vaikka Cian myyrä siellä, kun taas Trump on mr. krasnov, kumpikin tuhoaa toista täydellä höyryllä tietämättä
- Anonyymi00032
juutalaiset on karkotettava Suomesta.
- Anonyymi00034
Ei taida enää riittää varastettu pesukone tai wc istuin motivaatioksi värväytyä. Kun NaZi putlerin rahat loppuu maksaa korvauksia, loppuu sotilaat.
- Anonyymi00035
Venäläisyydestä, fasismista.
Venäjän ainoat saavutukset on saatu väkivallalla. - Anonyymi00038
Onko Putin sittenkin EU:n kätyri?
- Anonyymi00039
Putin vai Stalinsky:,Kumpi on pahehempi?
- Anonyymi00040
Hyvä.
- Anonyymi00041
Putin itker kun venäjän väkiluku pienenee kohta meljä miljoonaa vuodessa. Miljoona tapetaan sodassa,toinen miljoona muuttaa maasta ja pari miljoonaa vähenee väki kun uutta ei synny.
Mitä noissa diktaattorien päässä liikkuu? Että eikö tule koskaan mieleen että toisinkin voisi toimia?
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse894694Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133872Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1913723Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.732123Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301192
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1551147- 531055
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924