Helsingin kaduilla jotakin häiriötä

Helgingin kadut ovat häiriötilassa

Poliisi sai lauantaina hätäkeskuksen kautta tiedon liikenteen tukkivasta mielenosoituksesta Helsingin Pohjoisesplanadilla. Ilmoitus tuli kello 14.15 lauantaina.

"Kyseessä on ympäristöliike Elokapina mielenilmaus Pohjoisesplanadin ja Fabianinkadun risteyksessä. Poliisin mukaan noin 50 mielenosoittajaa asettautui autotielle tukkimaan liikennettä."

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2623d3c3-ae68-4984-885e-72e66d849f20
14138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Putinin maksamaa terrorismia.

Äänestä
  • Oliskohan?
    Pelkkää haittaahan noista Suomalisille on. Ni siltäkantilta ajateltuna, eipä yllättäs.

    Äänestä

Noilta mielenosoittajilta pitäisi poistaa kaikki yhteiskunnan tuet tai yhteiskunnan verovaroista maksetut palkkansa, saakoon henkilökohtaisen kehitysmaakokemuksensa.

Äänestä
  • Olet oikeassa.
    Kiittämättömyyttä, ja yhteiskunta rauhan rikkomista, josta kulut tulee Kansalle!!!

    Äänestä

Iskeekö ne perseet jäätyneeseen asvalttiin

Äänestä

Eiku vähintään kaikki viikonlopuksi putkaan ja kovat sakot päälle ! Ja jatkossa jos ei lopu tuo ynnärtämättömyys,niin sakot kovimmiksi ja ehonalaista normi-ihmisten liikennerauhan häisitsemisestä ja elämästä,,tyhmyys huipussaan ,on joutilasta porukkaa tuo!

Äänestä
  • Niin, vaikka Elokapina ei välitä sakoista, niin ne saattavat myöhemmin kostautua. Saattaa jäädä työ, tai virka saamatta. Poliisilla on useita rekistereitä, joissa merkintä säilyy koko elin ajan.

    Äänestä

Ne ovat Suomen ICE-agentteja. Jenkeistä poiketen niillä ei ole aseita.

Äänestä

Miksi poliisi suojelee noiden häiriköintiä vaikka asiasta ei oltu ilmoitettu etukäteen?

Äänestä

Elokapina kertoo mielenosoituksen olevan ”hätähuuto tilanteessa, jossa ekokriisi on jäänyt turvallisuus- ja talouskeskustelun jalkoihin”.

Voi noita vajakkeja

Äänestä

Yhteiskuntaan soveltumattomat häiriköi, ja aiheuttaa kuluja.
Vastuutonta touhua!
Autoteillä lojoulu, aiheuttaa liikenteen seisomista, kiertoteiden käyttöä= Lisää saasteita ilmaan!!!


Menisivät vaikka Intiaan, siivoamaan jätevuoria!
Olis ekoteko!

Äänestä

Kansan inhokit 🙈

Äänestä

Nuo kokoontumiset on hyvä tilaisuus maahanmuuttajille opetwlla Suomea. Sinne vaan jutustelemaan päiväksi, ja kyselemään mikä vaivaa😂

Äänestä

Eloapinat rulez!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Helgingin kadut ovat häiriötilassa

Poliisi sai lauantaina hätäkeskuksen kautta tiedon liikenteen tukkivasta mielenosoituksesta Helsingin Pohjoisesplanadilla. Ilmoitus tuli kello 14.15 lauantaina.

"Kyseessä on ympäristöliike Elokapina mielenilmaus Pohjoisesplanadin ja Fabianinkadun risteyksessä. Poliisin mukaan noin 50 mielenosoittajaa asettautui autotielle tukkimaan liikennettä."

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2623d3c3-ae68-4984-885e-72e66d849f20

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu