Onko sotimisessa järkeä?

Hesari huolissaan Venäjän taloudesta mutta Suomessa ei ole talous sen paremmassa kunnossa.
Jos artikkeliin olisi laittanut sanan Venäjä tilalle Suomi olisi se ollut varsin osuva kirjoitus meidän oman maamme taloustilanteesta.
7119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko F35 koneet tuottava investointi, mikä luo talouskasvua Suomeen?

Äänestä

Aican päinvastoin asiat. Teille valehdellaan kaikesta.
Hs ym on pelkkiä valheita.

Äänestä
  • Ja mitä sitten? Et kehoittanut ihmisiä opiskelemaan itse sitä, mitä heille ei opeteta.

    Äänestä

Ei ole järkeä, ts. kansakuntien johtajilla ei pahemmin järki päätä pakota.

Äänestä
  • Miten maa selviää ihmisten ylitarjonnasta? Kohta 10 mrd., ja C ja B luokka vaatii samaa kuin A luokka ja ne, joilla ÄO vähintään 95.

    Äänestä

On, jos se kohdistuu sen uhkan poistoon, että lapsi joutuu syntymään alemmalla ÄO määrällä, tai sairaana.

Äänestä

Kun Suomessa raha annettu pois ulkomaille. Suomi joutuu ryömimään mafia-venäjän eli isukin luo kysymään rahaa, kauppaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hesari huolissaan Venäjän taloudesta mutta Suomessa ei ole talous sen paremmassa kunnossa.
Jos artikkeliin olisi laittanut sanan Venäjä tilalle Suomi olisi se ollut varsin osuva kirjoitus meidän oman maamme taloustilanteesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu