Paikoin ainakin Helsingissä jää jo pettänyt kävelijän alta.
Mikä hinku ihmisillä mennä jäälle kävelemään?
Anonyymi-ap
8113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eräätkin oli laittanut oikein teltan pilkkireikien viereen kun jää halkesi ja vei teltat ym mukanaan. Ukkelit pelastautui viime hetkellä. Ei siis auta viikojen kovat pakkasetkaan luomaan turvallista jäätilannetta.
Hyvää se tekee pulahtaa!
Kyllä se on "kepillä kokeiltava" miten se jää kestää ja kivahan se on ottaa kylmä kylpy samaten. Se karaisee kivasti.
👀🤣☃️🐑🇫🇮
70-luvun tv:n tietoiskusta muistan kuinka jäähän pudonnut pelastetaan, vaati toki että pelastajalla pitkä köysi mukanaan.
Hirttoköysi nimittäin!
T. Spede
Kaiken huippu ovat talvioloihin usein täysin tottumattomat turistit jotka poukkoilevat jäälle kun se kai on sitten niin eksoottista ja erikoista.
Älytöntä touhua
Tänäänkin joku voi hukkua