Tänään klo 15.00 onkin luvassa kylmää kyytiä kaikille epäuskoisille skeptikoille!
Tuolloin Donut Lab julkistaa VTT:n tekemät mittaustulokset! 👍
Tuolloin Donut Lab julkistaa VTT:n tekemät mittaustulokset! 👍
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tuossa vielä linkki josta kohta löytyy kaikki tarvittava tieto. 👍
https://idonutbelieve.com/
Kelloon pamahti viikko lisää. Noh, mihinkäs tässä kiire oli, valmiissa maailmassa ;)
Varmasti liittyy vetyyn tämä innovaatio! Saadaan ehkä vetyakku?
Vetyakku on jo keksitty aiemmin!!
https://tieku.fi/teknologia/energia/vetyakku-vihertaa-kotisi-sahkon
Ja mitä todennäköisimmin tuossakaan tilaisuudessa ei tule mitään kunnon todistetta akun olemassa olosta. Ja miten akkuja voitaisiin tehdä kun pelkästään akkutehtaaseen tarvitaan valtavat määrät työntekijöitä ja sen perustamiseen satoja miljoonia rahaa? Minkään todisteen mukaan Donut Labilla ei ole edes oikeita työntekijöitä.
Lisään... Olen siis lähes 100% varma, että koko firma on huijaus ja sekä Verge että Donut Lab katoavat tämän vuoden loppuun mennessä eikä akkua koskaan tule.
Ketään ei kiinnosta kaltaisesi tuuleenhuutelevan anonyymin ennustukset. Olet pelkkä köyhä tyhjätasku ja sellaisena pysyt.
Sinä olet toivoton uskoja.
Jätkistä tulee monimiljardöörejä hetkessä.
Pikemminkin nuo jätkät häipyvät ulkomaille huijattujen rahojen kanssa kun huomataan että mitään akkua ei ole olemassa.
Onko kondensaattori uusi keksintö ?
Enää 10 minuuttia ja epäilijät saavat pitkän nenän! 🤣
Pitäs olla jo. Mistä löytyy ?
https://idonutbelieve.com/#third-party-evidence
VTT:n suorittama Donut-puolijohdeakun ensimmäinen itsenäinen testi arvioi akun lataussuorituskykyä vaativissa olosuhteissa ilman aktiivista jäähdytystä. Kennoa testattiin sekä 5 °C:n että äärimmäisen 11 °C:n latausnopeuksilla, mikä vahvisti aiemmin ilmoitetut pikalataustavoitteet, mukaan lukien 0–80 %:n lataus vain 4,5 minuutissa 11 °C:ssa. Tulokset osoittavat poikkeuksellisen latauskyvyn ja vakaan lämpökäyttäytymisen, mikä vahvistaa akun tehokkaan suorituskyvyn.
Sulla on virhe sekä merkinnöissä että matematiikassa!
Latausnopeus oli joko 5C, tai 11C. Ei siis todellakaan 11 astetta C, kuten kirjoitit.
.
Nopeudella 11C saataisiin 4,5 minuutissa ladattua saman verran, kuin nopeudella 1C 49,5 minuutissa, eli 82,5% kapasiteetista lisää latausta.
Testissä latausnopeus hyytyi lähestyttäessä 100% lataustasoa, aivan kuten kaikilla muillakin akuilla, ja aivan päinvastoin mitä luvattiin. Ensimmäinen väärä väite siis tuli jo todennettua.
Huijaus!!
Hyvä mileipide! Ainoastaan faktat huutavat poissaoloaan.
Ei ole tämä kiinteä akku vielä se joka mullistaa, niin se vaan on. Donut lab kyllä luulee niin. Näitä testejä tehdään muuallakin ja asia aivan auki.
Ei siellä niin luullakaan. Vaan että se on ensimmäinen akku joka mullistaa, ei ainoa.
.
Todellisuudessa mullistaminen edellyttää myös riittävän edullista jälleenmyyntihintaa, riittävän suurta tuotantokapasiteettia, ja niistä riippumatta positiivista katetta, eli alhaisia valmistuskustannuksia. Näistä ei ole vielä edes lupauksia, näytöstä puhumattakaan. Eikä ole millään muullakaan taholla.
Hyvä Viro !
Firma olis Suomalainen
ellei Sdp olisi niin yritysvihamielinen.
Vitun sdp !
Saatanan idiootit.
Selkeä huijaushan tuo on.
Hienoa, sulla on varmasti jokin tavoitekin asiassa!
Onko sulla pelastajasyndrooma? Pelastat kaikki suomalaiset kertomalla itse löytämäsi totuuden.