Ei Norja ole yksin periaatteellisella tasolla

Suomalaiset poikaheterot villiintyisivät yhtälailla uskoessaan päässeessänsä lain yläpuolelle.

Persukamaa
467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ville Rydman
Vornanen

1Äänestä
  • Aseella ampumista työpaikan lähellä herrana.

    Äänestä

Ryysyistä rikkaisiin, kaikilla hevoset eivät silloin pysy tallissa.

Äänestä

Väkisin sormetusta, pahoinpitelyä, raiskauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomalaiset poikaheterot villiintyisivät yhtälailla uskoessaan päässeessänsä lain yläpuolelle.

Persukamaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu