Kun asiakirjat koirasta puuttuivat, nainen jätti kylmästi koiransa lentoyhtiön tiskille. Koira meni eläinsuojeluyksikköön kymmeneksi päiväksi odottamaan emäntäänsä hakemaan. 10 000 ihmistä halusi adoptoida koiran ja koska naista ei huvittanut hakea koiraansa, se päätyi lopulta paikallisen poliisin kotiin, jossa sitä luvattiin rakastaa paljon.
Kertooko tapaus ehkä jotakin ihmisistä, pahuudesta ja julmuudesta... Kertoisiko se myös siitä, miten usko ja vähäinenkin toivo katoaa "ihmisiin" ja kohdistuukin viattomaan luontoon, eläimiin ja lemmikkieläimiin. Ihminen on yksi iso paska. Poikkeuksen tekee ainoastaan eläimiä ja luontoa arvostavat ja kunnioittavat oikeat ihmiset.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/82734e5c-c732-4852-b717-570a19da67d5
Koira hylättiin lentokentälle
5
100
Vastaukset
- Anonyymi00001
Koiraihmisenä törmään monesti omistajiin, jotka vakuuttavat ,että koira menee kirkkaasti toisen ihmisen ohitse. Koira on uskollinen ja lojaali. Sitä ihminen ei pysty olemaan, oma etu menee aina ihmisellä edelle. Mutta me koiraihmiset ymmärrämme toisiamme ja meillä on ihan oma sosietee. Koskaan ei ole yksin tässä porukassa.
- Anonyymi00002
Myös kissa näin kerrostalossa on ihana lemmikki. Aina on joku odottamassa töistä tai koulusta kotiin. Kissa nukkuu vieresä , kehrää ja kuuntelee omia höpötyksiä.
- Anonyymi00004
Kuvassa koira näytti huolletulta ? Oli oikein sukupuoleensa valitut valjaiden väritkin. Mutta siltä ämmältä olisi pitänyt ottaa huumetestit. Se käyttäytyi tosi oudosti. Oliko koira varastettu jostain ostarin edestä ?
- Anonyymi00007
Tiedoksi.
Useat K-kaupat ja marketit sallivat jo, että koiran voi ottaa kauppaan vaikka siihen ostoskärryyn. Isoja koiria ei siihen varmaan pysty edes nostamaan mutta ne nyt varmaan jo vahtivat reviiriään kaupan edessä muutenkin.
- Anonyymi00006
Mistä päättelitte valita sanat: - "kylmästi, huvittanut"?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763637Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301142
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1451072- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891